Jak na prodej reality v okrese České Budějovice?

19. 3. 2015

Rozhodli jste se pro prodej
reality v okresu České Budějovice
? Vlastníte zde rodinný domek, byt, kancelář, chatu nebo jiný rekreační objekt? Pak vás určitě napadlo jít cestou menšího odporu a prodejem nemovitosti zaúkolovat
realitní kancelář
. Pokud vás tlačí čas a na vynaložené prostředky příliš nehledíte, pak vám toto rozhodnutí určitou přidanou hodnotu přinese. V případě, že však přepočítáváte každou korunu a nemůžete si dovolit zbytečně rozhazovat, je efektivnější zhostit se celého procesu
svépomocí
. Jak na to vám prozradí odborníci z
inzertního portálu Realitní revoluce
.

Obrázek

Tip č. 1 – zmapujte trh a odhadněte cenu

Základem úspěchu je správné nastavení ceny. Zmapujte proto trh v Českých Budějovicích a podívejte se, za kolik ostatní nemovitosti – podobné té vaší, vlastně prodávají. Držte se plus, minus podobné ceny. Pokud byste se totiž chystali nemovitost prodat za nižší cenu, než tu, která je trhem akceptována, zbytečně byste na tomto prodeji prodělali. V opačném případě by se s prodávané nemovitosti stál neprodejný „ležák“, u kterého byste museli stejně dříve nebo později slevovat.

Tip č. 2 – inzerujte tam, kde o vás stojí

Dalším krokem je sepsání poutavého inzerátu, k němuž připojíte dostatek autentických fotografií. Zde mějte na paměti, že potenciální zájemce neoslovíte upravenou fotkou, za kterou by se nemuseli stydět ani profesionálové upravující fotky na titulní stránky časopisů, v této situaci spíše sázejte na ostrost, kvalitu nafocené fotografie a zajímavý úhel. Inzerát vyvěste na některý z inzertních online portálů, kde se o vašem záměru dozví co nejvíce čtenářů.

Tip č. 3 – obrňte se trpělivostí

Nyní na vás čeká kolotoč telefonátů, schůzek a osobních prohlídek. Nutno podotknout, že tento krok je z celého procesu asi tím nejkomplikovanějším a nejnáročnějším. Obrňte se proto notnou dávkou trpělivosti a na každý dotaz odpovídejte svědomitě a bez zbytečných emocí. Osobitý přístup se vám v tomto případě vyplatí. Při výběru nového majitele nemovitosti se pokuste odhadnout jeho bonitu i platební morálku, která by vám v případě komplikací mohla v budoucnu přidělat nejednu vrásku na čele.

Tip č. 4 – smluv a papírování se nebojte

Pokud nevíte, jak vypadá kupní smlouva nebo nemáte žádné zkušenosti s jejím sepsáním, nezoufejte! Na našem portálu totiž naleznete nespočet různorodých vzorů smluv, které lze následně upravit pro konkrétní situaci. Jestliže si ani tak nebudete vědět rady s konkrétním případem, můžete o pomoc požádat naše renomované právníky. Máte-li jakýkoli dotaz nebo připomínku, neváhejte nás kontaktovat!

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.