Jak prokouknout nesolidní nabídky na dlouhodobý pronájem chalupy? Poradíme vám!

19. 5. 2015

Sluníčko a příjemné teploty za okny lákají mnohé z nás k venkovním aktivitám. O víkendu vyrážíme na chalupy, chaty, ale i výšlapy nebo do wellness center či horských hotelů. Určitě nám dáte za pravdu, že takový víkendový relax není tak úplně zadarmo. Zvláště tehdy, pokud nemáte to štěstí a žádnou chatu či relaxační chalupu nevlastníte. To se ovšem může změnit v případě, rozhodnete-li se prozkoumat nabídky dlouhodobých pronájmů chat a chalup v turisticky oblíbených destinacích. Nejen, že zde můžete pravidelně vyrážet s rodinou či partou přátel, také můžete část chaty nabídnout k ubytování potenciálním zájemcům nebo okolo jdoucím turistům. Takový dlouhodobý pronájem chalupy v sobě ovšem nese určitá rizika, jimž byste se měli vyvarovat. Odborníci zinzertního portálu Realitní revoluce vám prozradí, jak na to.dům

Nápadně levný pronájem poněkud „smrdí“

Natrefíte-li na luxusní horskou chatu, jejíž pronájem vám bude připadat až přespříliš levný, nemyslete si, že jde o výhodnou životní investici. Ba právě naopak, s největší pravděpodobností se bude jednat o částku, jež nemůže pokrýt základní spotřebu vody ani energií. Pokud pak bude spotřeba přepsaná na vás – coby nájemce, můžete se při vyúčtování nepěkně divit.

Pozor na virtuální realitu a skutečnost

Řada zájemců o pronájem chaty, ale i bytu či domu se rozhoduje na základě zveřejněného inzerátu a zejména pak fotografií, jež jsou k němu připojené. Pokud i vám padne do oka překrásná horská roubenka, v níž by se nebáli ubytovat ani zástupci britské královské rodiny, nejásejte předčasně. Raději se domluvte na osobní prohlídce, na níž vás může (ale také nemusí) čekat poněkud nepříjemné překvapení a krutá realita.

Realitkám se raději vyhněte

Pokud chcete na pronájmu skutečně ušetřit, velkým obloukem se vyhněte realitním kancelářím. Raději sázejte na nezávislé inzertní portály, které nevlastní žádná z realitních kanceláří, na nichž můžete komunikovat přímo s majitelem pronajímané nemovitosti. Příkladem může být třeba portál Realitní revoluce, na němž naleznete nespočet atraktivních nabídek z celé České republiky, praktické rady, tipy, články, ale i právní poradnu nebo vzory smluv, které si můžete stáhnout zcela zdarma.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.