Je Liberec rájem pro realitky nebo se zde více daří spíše realitám bez provize?

21. 8. 2014

Liberec, potažmo
Liberecký kraj
, je nádherným místem pro život celé rodiny. Množství kulturních i sportovních akcí, celá řada technických i přírodních památek a neposlední řadě také perfektní infrastruktura a výtečně zajištěná dopravní obslužnost. Tyto a spousta dalších důvodů přispívají ke skutečnosti, že zde rok od roku dochází k nárůstu „přistěhovalců“ z ostatních koutů České republiky. Pokud i vy zvažujete přistěhování do Liberce, pak máte dvě možnosti, jak si své nové bydlení zařídit. Buďto požádat o pomoc realitní kancelář, nebo vše zařídit svépomocí. Jaké výhody a nevýhody obě možnosti skýtají? A jak se vůbec realitkám v Liberci daří? To vše a ještě více vám prozradí odborníci z inzertního portálu
Realitní revoluce
.

Liberec

Požádat o pomoc realitní kancelář či nikoli?

V první řadě je nutno odpovědět si na 3 zásadní otázky:

1. Hodláte realitu koupit nebo prodat?

V případě, že realitu v Liberci prodáváte, pak si musíte uvědomit, že proces je to poměrně zdlouhavý a náročný. I přesto jej však můžete zvládnout svépomocí. Stačí mít na své straně spolehlivého partnera, kterým je například inzertní portál Realitní revoluce. Zde můžete inzerovat za velmi příznivou cenu a o vaší nemovitosti se dozví čtenáři vice, než 60 největších českých inzertních serverů. Koupě nebo prodej reality bez realitky s sebou nesou také výhodu ve formě úspory finančních prostředků. Nutno podotknout, že odměny realitním kancelářím nejsou tak úplně zanedbatelné. V případě, že potřebujete nemovitost prodat ve vskutku rekordním čase nebo se nechcete samotnému procesu koupě či prodeje věnovat, je možno využít služeb realitní kanceláře.

2. Kolik času jste ochotni celému procesu věnovat?

Jak již bylo výše zmíněno, samotný proces prodeje nebo koupě reality v Liberci s sebou nese poměrně značnou časovou zátěž. Pokud hodláte koupi nebo prodej reality zajistit svépomocí, pak se připravte na to, že na celý proces si budete muset vyčlenit určitý časový úsek. Během toho bude nutno vyhledávat reality, které by se mohly stát vaším novým domovem, v případě prodeje pak budete muset odpovídat na dotazy zájemců a domlouvat se na prohlídkách prodávané nemovitosti. Pokud na tyto aktivity nemáte dostatek času, pak i zde vám může být nápomocna realitní kancelář.

3. Jak velkou roli pro vás hrají finance?

Odměny realitním kancelářím jsou – jak již jsme zmínili výše – značné. Mnohdy se jedná o desetitisícové částky, které se nejčastěji vypočítávají procentním podílem z kupní ceny nemovitosti. Pokud se tedy snažíte na prodeji vydělat co nejvíce nebo naopak za koupi nemovitosti vynaložit pokud možno co nejméně finančních prostředků, pak zkuste vzít celý proces do svých vlastních rukou. Protože to, co zvládne realitní kancelář, to zvládnete hravě i vy. V případě, že si nebudete vědět s něčím rady, neváhejte nás kontaktovat nebo využijte naší právní poradny, která je dostupná online. Při sepisování a uzavírání smluv se navíc můžete nechat inspirovat vzory smluv, které jsou na našem inzertním portálu ke stažení zcela zdarma.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.