Novinky při prodeji nemovitostí v příštím roce

6. 11. 2012

Tímto článkem bychom Vám chtěli blíže představit nový produkt, který RealitníRevoluce.cz nabízí ve spolupráci se společností Guarenty Group, a tj. Pojištění nájemného.

Pokud pronajímáte byt či dům, jistě sami víte, že ne vždy narazíte na ideálního nájemníka. A pokud nájemník neplatí, tak jak má a Vy s tímto příjmem počítáte, nastává problém. Eliminujte tento problém a pojistěte se proti „neplatičům“.

Kdo se může pojistit?

Každý, kdo má byt či dům, který pronajímá za úplatu.

Kolik to stojí?

Pojistné činí 5% z ročního nájemného měsíčně, tzn. pokud pronajímáte byt za 9.000,- Kč měsíčně, pojištění nájemného Vás vyjde na 450,- Kč za měsíc.

Co mi pojištění nájmu přinese?

Pojištění nájemného zaručuje pronajímateli až 6 měsíčních nájmů v případě neplacení ze strany nájemce. Proč nájemce neplatí, pojišťovna neřeší. Musí však být doložitelné, že neplacení si pronajímatel nezpůsobil sám tím, že porušuje nájemní smlouvu či zákon.

Jak to celé funguje?

Pronajímatel je povinen okamžitě nahlásit pojišťovně, že hrozí pojistná událost, tzn. že nájemník neuhradil řádně a včas nájemné. Pojišťovna se s nájemcem spojí a důrazně mu vysvětlí, aby dodržoval ujednání nájemní smlouvy, tj. aby řádně a včas hradil nájemné. Jakmile však nájemník i přesto nájemné neuhradí, tak po 21 dnech zpoždění ze strany nájemce vzniká pojistná událost. Dluh v tu chvíli přechází na pojišťovnu a pronajímateli bude nájemné vyplácet pojišťovna do té doby, než si pronajímatel sežene nového nájemce, max. však 6 měsíců.

Jak si pojištění nájemného objednat?

RealitníRevoluce.cz nabízí možnost objednávky rovnou při vkládání inzerátu. Zároveň Vám bude automaticky spočítáno, na kolik vás pojištění nájemného bude měsíčně stát.

Další možností je objednávkový formulář: www.realitnirevoluce.cz/financni-sluzby/pojisteni

za RealitníRevoluci.cz
Jitka Procházková

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.