Realitky v okrese Chomutov aneb vyplatí se vyžít jejich služeb?

12. 11. 2014

Koupě a prodej nemovitosti jsou jedním z důležitých mezníků našich životů. Při koupi domu si plníme svůj první velký sen, v případě jeho prodeje nostalgicky kalkulujeme a vzpomínáme na chvíle, které jsme zde strávili. Pokud chcete, aby celý proces prodeje proběhl snadno, rychle a bez zbytečných komplikací, určitě zvažujete, zda oslovit realitní kancelář nebo prodej realizovat svépomocí. Bydlíte-li v Chomutově, jistě máte povědomí o tom, kolik realitek zde zhruba operuje. Číslo nepatří mezi nízké a nízké nejsou ani poplatky, které si realitní kanceláře za své služby účtují. Na následující řádky jsme pro vás ve spolupráci s předním českým portálem Realitní revoluce připravili stručný návod, jak prodat nemovitost v okrese Chomutov bez realitky.

ObrázekPoutavý inzerát je zázrak

Abyste dali o svém záměru vědět, je vhodné sepsat poutavý inzerát, jehož součástí budou všechny nezbytné informace týkající se prodávané nemovitosti. Čím více informací bude součástí tohoto inzerátu, tím méně dotazů se bude hromadit ve vaší e-mailové schránce. Součástí tohoto inzerátu by měly být také autentické a nijak neupravované fotografie exteriérů i interiérů, jež jsou součásti nemovitosti. Na kvalitě fotografií si dejte obzvláště záležet, drtivá většina potenciálních zájemců se totiž primárně rozhodně zejména tím, co vidí na fotkách.

Správně zvolené místo pro inzerci

Aby se o prodávané nemovitosti dozvědělo pokud možno, co nejvíce osob, vyberte správný inzertní portál, kam umístíte svůj inzerát. Doporučit vám můžeme zejména portál Realitní revoluce, na kterém můžete inzerovat již za několik desítek korun měsíčně. Pokud se pro tento portál rozhodnete, pak se o vašem inzerátu dozví čtenáři více, než 60 předních inzertních serverů. A to rozhodně není špatná reklama.

Při odpovídání na dotazy zájemců buďte trpěliví

Připravte se na skutečnost, že po zveřejnění inzerátu vás bude snejrůznějšími druhy dotazů kontaktovat mnoho zájemců o koupi vaší nemovitosti. Na dotazy odpovídejte věcně, pravdivě a trpělivě. Ne každý dotaz vám bude příjemný, proto je dobré počítat i s tou horší alternativou. Někteří zájemci určitě budou chtít vidět nemovitost na vlastní oči, proto není od věci domluvit se na osobní schůzce a potenciálního kupce domem provést.

Jak na smlouvy? Jednoduše!

S prodeje nemovitosti je pochopitelně spojená určitá administrativa a nepříliš oblíbené papírování. Pokud nemáte s uzavíráním smluv žádné zkušenosti, nezoufejte. Ani na tomto místě nemusíte proklínat své rozhodnutí nevyužít služeb chomutovských realitek. Vzory smluv, které jsou nabídnuty ke stažení zcela zdarma, naleznete na našem portálu. Stejně tak vám můžeme poradit s jejich obsahem nebo formální správností.

Nezapomínejte na platbu daně!

Podařilo se vám nemovitost úspěšně prodat? Pak nám nezbývá nic jiného, než vám pogratulovat! Zároveň je však nutno na tomto místě upozornit, že prodejem domu pro vás celý proces ještě tak úplně neskončil. Posledním krokem je zaplacení daně – dříve známé jako daně z prodeje nemovitosti. Dnes se tato daň nazývá daň z nabytí nemovitých věcí, což může mnohé z nás splést. Daň činí 4 % z ceny nemovitosti snížené o daňově uznatelné výdaje (například náklady na vypracování znaleckého posudku) a zaplatit ji musíte do dvou let příslušenému finančnímu úřadu. Pokud tak neučiníte, můžete přivodit nepříjemné komplikace nejen sobě, ale také kupujícímu, který se stává ve své podstatě vaším ručitelem a má dohlížet na to, aby byla daň zaplacena v řádném termínu.

Prodáváte nebo kupujete nemovitost v Chomutově? Podělte se s námi o své zkušenosti!

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.