12 fotek, které názorně demonstrují, jak rozhodně neprodávat nemovitost

9. 12. 2015

Nedávno jsme pro vás vydali článek, v němž zmiňujeme několik zásadních rad, jak nafotit interiér k prodeji. Pokud jste článek přečetli a nechali se jím inspirovat, máte náš obdiv a vyšší šance na rychlý prodej. Jestliže jste ovšem naše rady vesele ignorovali, pak vaše fotky vypadají s největší pravděpodobností tak, jako fotky, které jsou součástí dnešního článku. Pojďme se podívat, jakým způsobem prodávanou nemovitost nefotit a už vůbec ne prezentovat.

chyba 1

Foto č. 1 – Pozor na odrazy a zrcadla

Co vás na této fotce zaujme jako první? S největší pravděpodobností pruhované trenky či kraťasy fotografa. Pokud fotíte místnost, jejíž součástí jsou lesklé plochy nebo zrcadla, snažte se postavit do takového úhlu, z něhož nebudete pořizovat nežádoucí „selfie“.

chyba 2

Foto č. 2 – Nefoťte prázdný interiér, nebo jej alespoň vymalujte

Fotit vybydlenou místnost, bez nábytku, výmalby a s dírami ve zdi není nic, co by potenciální kupce zaujalo. Jestliže nehodláte místnost nákladně rekonstruovat, buď ji vůbec nefoťte, nebo alespoň pořádně vymalujte. Kbelík barvy a tři hodinky práce dokáží zázraky.

chyba 3

Foto č. 3 – Jakou nemovitost vlastně prodáváte?

Fotíte-li ulici, v níž se nachází několik cihlových domků nebo bytový dům, jehož součástí je prodávaný byt, vždy prodávanou nemovitost označte alespoň menší šipkou. Dáte tak zájemci jasně najevo, o kterou nemovitost se má zajímat.

chyba 4

Foto č. 4 – Dejte si tu práci a fotku otočte

Pokud při focení točíte mobilem či foťákem jako kormidlem, dejte si ve finále tu práci a fotku otočte. Stačí vám k tomu základní program, v němž fotky prohlížíte, a pouhé jedno kliknutí.

chyba 5

Foto č. 5 – Nefoťte zbytečné detaily

Potenciálního kupce opravdu nezajímá, jak velká je vaše sbírka DVD nebo knížek o vaření. Nezajímá ho dokonce ani obsah vaší skříně. Proto se zaměřte pouze na důležité místnosti, nikoli nezbytné detaily, které ve finále spíše odradí.

chyba 6

Foto č. 6 – Nefoťte interiér při rekonstrukci

Cákance od barvy, roztažená fólie po malování a všudypřítomné nářadí rozhodně nepůsobí vizuálně přitažlivým dojmem. Pokud nemovitost rekonstruujete, alespoň pořádně vytřete, ukliďte nebo jednoduše fotku dané místnosti nepořizujte.

chyba 7

Foto č. 7 – Zbavte místnost zbytečností

Co vás zaujme na této fotce? Nepochybně skleničky alkoholu umístěné v bezprostřední blízkosti postelí. Je nám zcela jasné, že každý občas potřebuje nějakého toho panáčka na „lepší spaní“, na fotce, kterou inzerujete nemovitost k prodeji, se ovšem nemusíte dělit o každý kousíček svého soukromí.

chyba 8

Foto č. 8 – Plánek nemovitosti sežeňte raději originální

Chválíme autora této fotografie za kreativní přístup. Dispozice bytu překreslené ledabyle rukou ovšem asi nejsou to, co by potenciálního kupce přesvědčilo ke koupi. Vyžádejte si dispozice přímo na katastru nemovitostí, v případě družstevního bytu pak u samotného družstva.

chyba 9

Foto č. 9 – Vyvarujte se nežádoucích osob

Mami, zrovna jsi mi vlezla do záběru! No co, už to fotit znovu nebudu,“ možná takhle smýšlel autor této fotografie. Fotíte-li nemovitost k prodeji, snažte se, aby se na dané fotce neobjevil protivný spolubydlící, maminka u sporáku nebo třeba babička v županu.

chyba 10

Foto č. 10 – Pozor na světlo!

Práce se světlem je při focení nemovitosti k prodeji obzvláště důležitá, což jsme ostatně zmínili i v tomto článku. Příliš přesvětlené nebo naopak tmavé fotky kazí výsledný dojem. Vsaďte proto na denní světlo nebo si s prosvětlením pohrajte v některém z grafických programů.

chyba 11

Foto č. 11 – Správné nastavení foťáku

Na této fotografii můžete vidět hned několik chyb. Zaprvé není nutné fotit obsah balkonu či lodžie a za druhé na fotce nemusí být vidět datum, kdy byla pořízena. Zde se opět vyplatí pohrát si s nastavením foťáku nebo grafickým programem.

chyba 12

Foto č. 12 – Srovnejte si to!

A to nejen v hlavě, ale zejména v dané místnosti. Rozvrhněte si jednotlivé zóny a především dodržujte úhly. Namiřte objektiv vodorovně směrem, kterým hodláte fotit, a dodržujte úhly stěn, případně dalších objektů v místnosti.

Nechte se inspirovat našimi články, praktickými radami a tipy! Zvýšíte tak šance na prodej své nemovitosti.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.