3 věci, na které si dávat pozor při pronájmu bytu bez realitky (nejen) v okrese Teplice

26. 1. 2015

Teplice jsou z historického a kulturního hlediska velmi významným městem Ústeckého kraje. Nejen kultura a historie, ale také rozvoj lázeňství poznamenal ráz samotného místa. Za zdejšími léčivými prameny a procedurami míří lázeňští hosté nejen z Česka, ale také ze zahraničí. V současné době zde žije zhruba 50 000 obyvatel. Patříte-li mezi ně a již nějakou dobu si pohráváte s myšlenkou přestěhovat se do jiného města či kraje, pak vás bude s největší pravděpodobností zajímat, na co si dát pozor v případě pronájmu stávajícího bytu nejen v okresu Teplice.

Teplice

Realitky se o váš inzerát poperou

Jakmile sepíšete poutavý inzerát týkající se prodávané nemovitosti a umístíte jej na některý zinzertních portálů, kromě potenciálních zájemců o nové bydlení vás budou kontaktovat také zástupci jednotlivých realitních kanceláří, jež se budou snažit váš inzerát zařadit do svého portfolia a vydělat na něm nějakou tu korunu. Této možnosti se snažte vyhnout, realitní kancelář by si totiž mohla navýšit měsíční nájem pronajímané nemovitosti nebo přímo vám účtovat nemalé provize za prostředkování pronájmu.

Inzerujte na správných místech

Samozřejmě, že můžete sepsaný inzerát zveřejnit v novinách, jež disponují inzertní rubrikou. Můžete také chodit po okolí a do schránek vhazovat informace o pronajímaném bytu. Nejefektivnějším způsobem je ovšem inzerování na online portálech, které nevlastní žádná realitní kancelář. Jedním z těchto portálů je také Realitní revoluce, kde můžete o pronajímané nemovitosti dát vědět čtenářům více, než 60 inzertních největších inzertních portálů v České republice již za neuvěřitelnou cenu 399 Kč měsíčně.

Nájemníky vybírejte pečlivě

Dříve nebo později o pronajímaný byt projeví zájem různé skupiny nájemníků. Na tom, koho do bytu nakonec nastěhujete, si dávejte pořádně záležet. Snažte se o zájemcích zjistit maximum dostupných informací. Pokud zjistíte, že má daný člověk trvalé bydliště nahlášené na městském úřadě nebo je veden v katastru dlužníků, pak zde asi nebude všechno v pořádku. Informujte se také o tom, zda jsou potenciální nájemníci kuřáci nebo vlastní nějakého domácího mazlíčka, s nímž by se chtěli do vašeho bytu nastěhovat. Mějte na paměti, že domluva s nájemníky mnohdy nebývá zrovna nejjednodušší, proto je potřeba jejich selekci věnovat spoustu času a energie.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.