5 kroků, které nevynechat při pronájmu bytu v okrese Liberec

19. 3. 2015

Již nějakou dobu bydlíte v Liberci, ale nyní vše nasvědčuje tomu, že jej budete muset v nejbližších měsících opustit? Důvodů pro toto rozhodnutí může být hned několik. Buď se vám naskytla zajímavá pracovní nabídka na druhém konci republiky, nebo se hodláte odstěhovat ke své velké lásce, či vás k prodeji nebo pronájmu stávající nemovitosti donutily finanční problémy. Ať je váš důvod jakýkoli, nepřestávejte číst následující řádky. Odborníci zportálu Realitní revoluce vám totiž prozradí, jakých 5 kroků byste při pronájmu bytu (nejen) v okresu Liberec neměli vynechat.

Obrázek

Krok č. 1 – vše si důkladně promyslete

Opravdu se hodláte svého stávajícího bydlení na nějakou dobu vzdát? Skutečně nejde pouze o vaše aktuální emoční rozpoložení? Pronájem bytu jiným obyvatelům je poměrně zásadním krokem, který může mít nepříjemnou dohru. Mějte na paměti, že byt už nikdy nemusíte vidět ve stavu, v jakém jste jej pronajímali. Ne vždy se totiž podaří natrefit na spolehlivé a slušné nájemníky, proto pořádně zvažte, zda jsou pro vás všechna rizika, s pronájmem bytu spojená, akceptovatelná.

Krok č. 2 – poutavý inzerát je základ

Dalším krokem je sepsání poutavého inzerátu, v němž potenciálním zájemcům o nové bydlení vylíčíte, co mohou získat, rozhodnou-li se nastěhovat do vašeho bytu. Vdechněte inzerátu vlastní příběh, popište v něm nejen samotný byt, ale také společné prostory, které k němu náleží. Čtenáře můžete informovat také o tom, co všechno se vbezprostřední blízkosti pronajímané nemovitosti nachází. Při psaní nelžete ani si nic zbytečně nepřikrášlujte.

Krok č. 3 – přiložte dostatek atraktivních fotografií

Nyní je na čase vybavit se kvalitním fotoaparátem a pronajímaný byt zdokumentovat ze všech možných i nemožných úhlů. Jelikož se drtivá většina zájemců o nové bydlení rozhoduje zejména na základě v
izuálního vjemu
, nevyplatí se tento krok podceňovat. I zde ovšem platí, že do výsledných fotografií byste neměli nijak zvláště zasahovat. Opravit můžete
kvalitu fotek, jejich ostrost
, v krajním případě
barevnou kompozici
. Na kouzla ve Fotoshopu ovšem zapomeňte.

Krok č. 4 – umístění inzerátu na vhodné místo

Inzerát včetně fotografií umístěte tam, kde se o vašem záměru dozví pokud možno co nejvíce lidí. Na novinovou inzerci, házení papírků do schránek nebo jejich vylepování na volná prostranství zapomeňte. Vsaďte raději na internetovou inzerci, konkrétně pak portál Realitní revoluce, kde se váš inzerát dostane ke čtenářům více, než 60 největších inzertních portálů v České republice! Po zveřejnění se připravte na kolotoč telefonátů a osobních prohlídek.

Krok č. 5 – výběr nájemníka a podpis smlouvy

Nájemníka vybírejte obezřetně a pozorně. Hned v prvopočátku si vyjasněte, zda mohou byt společně s ním obývat domácí zvířata, nebo zda je možno v jeho útrobách kouřit. Jakmile nájemníka vyberete, předložte mu smlouvu o pronájmu, jejíž vzor naleznete taktéž na portálu Realitní revoluce. Pokud v průběhu celého procesu dojde k nějaké komplikaci, neváhejte se obrátit na nás nebo na naše právní zástupce.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.