5 rad, jak zajistit pronájem bytu bez realitky v okrese Kolín

26. 1. 2015

Bydlíte v Kolíně a pustili jste se do rekonstrukce takřka vybydleného bytu? Přetvořili jste ho v útulné hnízdečko nebo ultra moderní příbytek? Nyní jste se však z různorodých důvodů rozhodli tento byt
pronajmout
a přestěhovat se do větší bytové jednotky nebo vlastního domku? Pak vás bude s největší pravděpodobností zajímat, jak takový byt co
nejvýhodněji pronajmout
a získat za něj odpovídající odměnu. Na základě zkušeností odborníků z
inzertního portálu Realitní revoluce
, pro vás máme
5 praktických tipů
, jak na
pronájem bytu bez realitky v okrese Kolín
bez zbytečných komplikací a průtahů.

Kolín

Rada č. 1 – realitkám se vyhněte obloukem

Pokud vás tlačí čas nebo jednoduše nechcete absolvovat zdlouhavý proces výběru nového nájemníka, pak si budete celkem vážně pohrávat smyšlenkou pomoci ze strany realitní kanceláře. V této oblasti se ovšem mějte na pozoru. Realitka se sice může o celý proces profesionálně postarat, nicméně její služby rozhodně nejsou zadarmo. Provize, které si účtují, vám pak můžou udělat pořádnou díru do rodinného rozpočtu.

Rada č. 2 – vyčleňte si na proces dostatek času

Rozhodnete-li se tedy ušetřit zajímavé finanční částky a pustit se do celého procesu sami, pak si na něj vyčleňte poměrně dostatečnou časovou rezervu. Nečekejte, že hned druhý den po zveřejnění inzerátu se před pronajímaným bytem shromáždí kupa potenciálních zájemců. Celý proces vám může zabrat mnoho dlouhých týdnů, mnohdy i měsíců.

Rada č. 3 – kvalitně sepsaný inzerát je základ

Snažte se byt ukázat v tom nejlepším světle. Zbytečně nedramatizujte, nic si nepřikrášlujte a vdechněte pronajímanému bytu život, ke kterému přispěje třeba váš osobní příběh o tom, jak jste byt vyšperkovali do podoby, v níž ji mohou vidět potenciální zájemci dnes. K inzerátu přiložte dostatek kvalitních fotografií a nezapomeňte popsat také společné prostory nebo okolí bytu.

Rada č. 4 – inzerujte na správném místě

Zapomeňte na novinovou inzerci, vyhněte se pouličním poutačům a raději vsaďte na mnohem efektivnější způsob, kterým je online inzerce. Vybírejte si takové portály, jež nevlastní realitní kancelář. Jedním z nich je i portál Realitní revoluce, na kterém můžete inzerovat již od 399 Kč za měsíc. O vaší nabídce se dozví čtenáři více, než 60 největších českých portálů, což vaše šanci na úspěch rapidně zvýší.

Rada č. 5 – trpělivost a rozvážnost na prvním místě

Jakmile svůj inzerát zveřejníte, připravte se na neustále vyzvánějící telefon a nejrůznější druhy dotazů týkající se pronajímané nemovitosti. Obrňte se trpělivostí a každému dotazu nebo telefonátu věnujte dostatečnou pozornost. Připravte se také na kolotoč osobních prohlídek bytu i jeho okolí, které vás mohou po nějakém čase vyčerpávat. Myslete však na to, že pokud se vám podaří vybrat vhodné nájemníky, pak může takový pronájem bytu bez realitky v okresu Kolín každý měsíc přinášet do vaší peněženky zajímavé finanční částky.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.