5 rad od realitních expertů: Jak prodat realitu v Plzni bez realitní kanceláře?

23. 7. 2014

Stále více přibývá zájemců o prodej bytu, či domu, kteří si chtějí vše zařídit tzv. „ve vlastní režii“, čili bez pomoci realitní kanceláře. Pokud tuto možnost také zvažujete, máme pro vás 5 praktických rad a tipů od expertů zinzertního portálu Realitní Revoluce, které vám mohou pomoci s rozhodováním i samotným procesem prodeje reality třeba v okrese Plzeň.

Rada č. 1 – proč nevyužít služeb realitní kanceláře?

Jedna z prvních otázek, která většinu zájemců o prodej svého bytu či domu napadne je, zda využít pomoci realitní kanceláře nebo nikoli. Samozřejmě, že obě dvě varianty mají svá pro a proti. Rozhodnete-li se využít pomoci realitky, pak se nemusíte takřka o nic starat, nadiktujete si podmínky a o vše ostatní se postarají zástupci realitky. Připravte se však na to, že zvolení této možnosti vás bude stát poměrně značnou část finančních prostředků. Pokud se naopak rozhodnete pro prodej reality v okrese Plzeň bez pomoci realitní kanceláře, budete si muset na tento úkon vyčlenit poměrně značný časový prostor, ale nebude vás to stát ani korunu!

Rada č. 2 – svěřte prodávanou realitu do rukou povolaných

Lepit inzeráty po lampách veřejného osvětlení už dávno vyšlo z módy. Dnes by vás naopak tato aktivita mohla stát nemalou pokutu za znečišťování veřejného prostranství. Raději informace o prodávané plzeňské realitě vyvěste na největší inzertní portál Realitní Revoluce, za pomocí kterého se o vašem záměru dozví čtenáři 60 nejvýznamnějších realitních serverů.

Rada č. 3 – dostatek informací = základ úspěchu

Snažte se o prodávané realitě sepsat co nejpodrobnější informace, nezapomínejte na detaily. Ty mohou totiž v konečné fázi zájemce o koupi reality ovlivnit více, než si myslíte. Kromě těchto informací nezapomeňte uvést také svůj kontakt a připravte se na to, že vás bude kontaktovat množství zájemců o prohlídku nebo další doplňující informace o prodávané nemovitosti. Odpovídejte s rozmyslem, vstřícně, ochotně a snažte se v zájemcích vyvolat dobrý první dojem. Vaše šance na úspěšný prodej tak rapidně vzrostou.

Rada č. 4 – nastavte tu správnou cenu

Vysoká nebo naopak zbytečně nízká cena reality v okresu Plzeň vám může značně uškodit. Je jasné, že každý se snaží na prodeji bytu nějakou tu korunu vydělat, nicméně čím vyšší cena, tím méně potenciálních zájemců. Naopak, pokud nastavíte cenový strop příliš nízko, prodej pro vás bude značně nevýhodný. Proto se podívejte, jak se pohybují ceny ostatních prodávaných realit v okresu Plzeň a dle toho nastavte cenu vlastní reality. Přehledné srovnání naleznete třeba na portálu Realitní Revoluce.

Rada č. 5 – důležité dokumenty s sebou!

Samotný prodej reality je podmíněn předáním určitých dokladů novému majiteli. Proto doma vyhledejte a pečlivě zkompletujte dokumenty týkající se vlastnických práv, nabývacího titulu a přiložit můžete třeba i snímek z katastrální mapy. Pozor si dávejte při sepisování smlouvy. Pokud se v této oblasti příliš neorientujete nebo chcete mít veškeré dokumenty v pořádku, využijte našich online právních služeb nebo si stáhněte vzor smluv zcela zdarma.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.