5 tipů, jak sehnat byt v Brně bez realitky snadno, rychle a jednoduše

12. 11. 2014

Brno – hlavní město Moravy a druhé největší město České republiky, láká do svých útrob turisty z celého Česka. Kromě množství kulturních, historických i přírodních památek toto město nabízí mnoho dalších zajímavostí a zajímavých příležitostí pro všechny věkové skupiny. Není se čemu divit, že své místo pro život zde aktuálně nalezlo zhruba 800 000 obyvatel. V případě, že se do Brna hodláte přistěhovat z důvodu zajímavé pracovní nabídky, nebo zde míříte za studiem, partnerem či partnerkou, jistě vám přijdou vhod následující řádky, na kterých vám odborníci z portálu Realitní revoluce prozradí 5 tipů, jak sehnat byt v Brně bez realitky snadno, rychle a jednoduše.

Obrázek

Tip č. 1 – internetová inzerce je základ úspěchu

Hledáte volné byty k prodeji nebo pronájmu v novinové inzerci? Nebo snad obcházíte lokalitu, ve které hodláte nově zapustit kořeny a poohlížíte se po nějakých bytech určených k prodeji? Pak vsaďte raději na efektivnější metodu hledání, kterou představují moderní technologie – konkrétně tedy internet. Stačí si vyhledat stránky nějakého inzertního portálu, na kterém se denně objevují aktuální nabídky bytů a domů k prodeji nebo pronájmu.

Tip č. 2 – nové bydlení vybírejte efektivně

Ačkoli je takových nabídek na internetu opravdu velká spousta, mnohé inzertní portály včetně portálu Realitní revoluce, nabízejí možnost praktického filtrování nabídek. Stačí zadat své přání a požadavky týkající se rozměrů nebo dispozic bytu, jeho vybavenosti, lokality, ale i případné výše měsíčního nájmu nebo maximální kupní cenu bytu. Po zadání těchto vstupních dat před sebou uvidíte pouze relevantní výsledky, jež budou odpovídat vašim požadavkům.

Tip č. 3 – Nebojte se osobní prohlídky

Drtivá většina majitelů prodávaných bytů umožňuje osobní setkání a následnou prohlídku nemovitosti. Na toto setkání se důkladně připravte. Od věci není ani vybavit se nějakým tím seznamem otázek, které se konkrétní nemovitosti týkají. Zeptejte se na vše, co vás zajímá, nevynechejte detaily. Informujte se na sousedy v okolí i společné prostory, které k bytové jednotce náleží. Zkrátka a jednoduše – ptejte se na vše, co vám může při rozhodování a výběru pomoci.

Tip č. 4 – jak na kupní smlouvu a další dokumenty?

Že se sepisováním smluv nemáte žádné zkušenosti, proto litujete toho, že jste si na pomoc nepřizvali realitní kancelář? Nezoufejte! I v této oblasti vám může portál Realitní revoluce nabídnout své specifické služby. Vzory smluv totiž uveřejňujeme na našich stránkách zcela ZDARMA. Nevíte-li si rady s nějakou tou právní kličkou nebo záležitostí, využijte naší právní poradny nebo nás kontaktujte. Rádi vám odpovíme na všechny dotazy týkající se procesu koupě nebo prodeje nemovitosti.

Tip č. 5 – nahlížení do katastru je nezbytné

Ještě před tím, než svým podpisem stvrdíte kupní nebo nájemní smlouvu se nezapomeňte zastavit na katastrálním úřadě a k nahlédnutí si vyžádat výpis z katastru nemovitostí. Zde se zaměřte zejména na skutečného vlastníka bytu, který hodláte koupit i to, zda daná nemovitost není zatížena nějakým věcným břemenem. Za každé situace však mějte na paměti, že byt v Brně
seženete i bez realitky a tím ušetříte zajímavé finanční prostředky, které je následně možno investovat někde jinde a o to efektivněji.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.