8 tipů, jak rychle získat více zájemců, kteří odpoví na inzerát

15. 9. 2015

rr11Inzerát, na který zareaguje spousta zájemců, je snem snad každého, kdo prodává nebo pronajímá nemovitost. Z těch, kteří se ozvou poprvé, nakonec zbyde třeba jen hrstka, která přijde na prohlídku a bude o koupi či pronájmu vážně uvažovat, ale stále bude z čeho vybírat a vy jako prodávající pravděpodobně nebudete muset slevovat, abyste nemovitost „udali“. Jak tedy takový inzerát vytvořit?

1. Buďte sdílní a tvořte inzerát pěkně

Svou nemovitost detailně popište. Čím více informací poskytnete, tím více zájemců bude volat „najisto“ – nebudou se vás muset ptát na základní věci, například ve kterém nadzemním podlaží je váš byt situován nebo ve které městské části váš dům stojí. Pokud někdo usoudí, že nejste schopní ke svému inzerátu přidat dostatečné množství informací, uškodí vám to ‑ neozve se vám.

Zaměřte se také na to, aby se váš inzerát dobře četl. Neznamená to, že byste měli psát slohy plné básnických obratů. Dbejte na přehledné členění, tučné zvýraznění důležitých částí, na nadpisy a podnadpisy. Zajistíte tím každému lepší orientaci v textu.

2. Nezapomeňte na fotografie

Z fotografií si lze udělat mnohem lepší představu o tom, jak nemovitost vypadá. Nešetřete proto jimi, vyfoťte každou místnost, výhled z okna i okolí nemovitosti. Fotky dělejte světlé, ať na nich interiér nevypadá ponuře. Před focením ale celou nemovitost připravte.

3. Vsaďte na úklid a home staging

Než začnete fotit, abyste případným zájemcům poskytli maximální pohled do své nemovitosti, nepodceňte dokonalý úklid. Nic také nezkazíte úpravou interiéru metodou home staging , která spočívá například v:

· odstranění přebytečných věcí

· přestavění nábytku, aby dobře vypadal, i když toto rozmístění není 100% funkční

· sladění nábytku a doplňků

· navození dojmu, že je interiér prostorný

4. Vyhněte se „ceně dohodou“

Tahle fráze dokáže odradit i ty, kteří se u fotografií vaší nemovitosti blaženě usmívají. Dost možná se jim totiž líbí i jiný byt nebo dům a jejich majitel na rovinu udal cenu, zato u vás nevědí, co čekat, a když jste takový obchodník, tak to snad ani nechtějí zjišťovat. Vypadá to zkrátka, že nevíte, kolik si za nemovitost máte říct. Buď se je budete snažit „natáhnout“, nebo se vám opravdu ozvou a budou se snažit tlačit cenu co nejníž. Stojíte o to?

5. Nevolte „baťovskou“ cenu

Dát líbivou cenu zakončenou devítkami, například 2 999 999 Kč, se vám může velmi nevyplatit. Zájemci často do filtrů zadávají cenové rozmezí podle svých představ a téměř vždy zadají celé číslo, například 3 000 000 Kč. Další možností je automatické nastavení filtru na cenu nemovitosti, třeba na 3-5 miliónů Kč (viz obrázek). Se svou cenou byste se tedy akorát ošidili o zájemce. To by byla škoda, že?

Stanovením celé částky budete mít jistotu, že se ve filtrování neocitnete na spodní hranici, naopak budete vždy nahoře, ne-li nejvýše ve vyhledávání.

6. Vyplňte všechny možnosti formuláře

Aby byla vaše nemovitost na portálu lépe dohledatelná pomocí filtrování, vyplňte všechny možnosti formuláře při vložení. U bytů v panelových domech jde například o informace typu užitná plocha, konstrukce budovy nebo stav budovy.

7. Nabízejte omezeně

Velký zájem nebo alespoň zvědavost vzbudíte i časově omezenou nabídkou, například pokud budete svou nemovitost nabízet do konkrétního dne. Použít můžete třeba formulku „uvedená cena platí do 21. října“.

8. Inzerujte na více místech

Jeden portál nestačí. Žádný zájemce totiž nezná všechny tuzemské portály a možnost, že se minete, je tudíž docela velká. Ideálním řešením je rozmístit svou nabídku na více portálů, což můžete jednoduše provést třeba prostřednictvím Realitní revoluce.

Inzerát je základ úspěchu, nepodceňujte jeho sílu

Brilantně sepsaný inzerát doplněný o pěkné fotografie vhodně upraveného interiéru i exteriéru vám může v krátké době přivést spoustu zájemců, kteří budou stát o prohlídku vaší nemovitosti a nakonec i o její koupi. Hodně štěstí!

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.