Byty bez realitky v okrese Opava: kde jich naleznete pořádnou zásobu?

22. 1. 2015

Opava je jedním z historicky významných měst Moravskoslezského kraje, které až do roku 1928 představovalo hlavní město Českého Slezska. V Opavě, potažmo jejím okolí, dnes žije zhruba 70 tisíc obyvatel. A tento počet se i nadále rozrůstá zejména díky přívětivým cenám zdejších bytů. Pokud i vás zdejší nabídka oslovila, pak vás bude s největší pravděpodobností zajímat, jak získat byt v Opavě pokud možno, co nejvýhodněji. Odborníci z
inzertního portálu Realitní revoluce
pro vás mají několik
rad a tipů
, kde hledat i na co se při výběru zaměřit.

Zdroj: Vyletnik.cz

Chcete ušetřit? Zajímejte se o obyty v Opavě bez realitky

Základním kamenem úrazu je skutečnost, že realitní trh v drtivé většině ovládají právě realitní kanceláře. A mnohdy mezi nimi nenalezneme pouze solidní zprostředkovatele realitních služeb, ale větší či menší podvodníky, kterým jde pouze o jedno: získat co nejvíce finančních prostředků do vlastní kapsy. Chcete-li tedy na koupi či pronájmu bytu v Opavě doopravdy ušetřit, vyhněte se bytům, které prodávají realitní kanceláře. Takřka se stoprocentní jistotou bude totiž ve výsledné kupní ceně zahrnuta také provize, kterou si realitky účtují. A že se nejedná o provizi zanedbatelnou. V praxi jde zhruba o 3 až 6 % z finální ceny, za kterou je nemovitost prodána.

Kde je realitní trh nejbohatší?

Odpověď je jasná: na internetu. Zde totiž existuje velké množství realitních portálů, na kterých naleznete denně aktualizované nabídky bytů, domů, rekreačních chat a chalup, ale i komerčních prostor k prodeji a pronájmu. I zde ovšem buďte obezřetní a vybírejte výlučně portály, které nevlastní žádná z tuzemských či zahraničních realitních kanceláří. Jedním z portálů, jež tento požadavek splňuje, je právě portál Realitní revoluce, na kterém denně naleznete ty nejčerstvější nabídky z Opavy, ale i dalších měst Moravy, Slezska i Čech.

Filtrujte nabídky a ušetřete drahocenný čas

Chcete-li ušetřit čas při hledání, pak využijte praktických nástrojů, jež se na některých realitních portálech objevují. Stačí zadat své specifické požadavky týkající se typu vyhledávané nemovitosti (byt, dům, rekreační chata, komerční prostory), lokality, ve které hodláte nemovitost zakoupit, ale třeba i cenového stropu, do kterého se hodláte vejít. Následně před sebou uvidíte pouze relevantní výsledky, jež budou odpovídat vašim představám a požadavkům.

Před samotným podpisem smlouvy nezapomeňte na…

Ještě před tím, než ukořistíte propisku a smlouvu, ve snaze být svému vysněnému bydlení zase o krok blíž, zjistěte si o kupované nemovitosti maximum dostupných informací. Ty bývají často součástí katastru nemovitostí, kde se zaměřte zejména na vlastníka prodávané nemovitosti a jeho práva, popřípadě věcná břemena, jimiž může být realita zatížena. K podpisu smlouvy byste také v žádném případě neměli přistupovat bez toho, abyste si daný byt osobně neprohlédli. Při prohlídce se zaměřte nejen na jednotlivé místnosti, ale také přidružené prostory, ke kterým může náležet komora, sklep, kočárkárna apod.

Bez právní pomoci už ani krok

Pokud si nevíte rady správní stránkou věci, využijte online právní poradny, jež je vám k dispozici na našich stránkách, nebo si přizvěte na pomoc právního zástupce, jehož služby sice nepatří k nejlevnějším, nicméně jistota, kterou jeho prostřednictvím získáte, je v této problematice k nezaplacení. Věříme, že celý proces výběru nového bydlení zvládnete s naší pomocí na jedničku!

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.