Častý dotaz: Koupím dům bez realitky. Zn. Rychle a levně

21. 8. 2014

Za každý váš dotaz jsme v Realitní revoluci rádi. Jelikož se některé dotazy poměrně často opakují, rozhodli jsme se dnešní článek věnovat zřejmě tomu nejčastějšímu, který se týká koupě domu bez realitní kanceláře. To vše samozřejmě rychle a levně. Je taková koupě vůbec možná? A opravdu není nutno využít služeb realitních kanceláří? Na to vám na následujících řádcích odpovídají odborníci z inzertního portálu Realitní revoluce.

Dům

Koupím dům bez realitky – na co se připravit?

Jako první je nutno uvědomit si, že samotný proces koupě domu rozhodně nevyřešíte během dvou nebo tří pracovních dnů. Jako první si důkladně promyslete, co od svého nového bydlení vlastně čekáte, v jaké lokalitě chcete bydlet a kolik finančních prostředků jste ochotni investovat. Následně začne proces hledání vhodné nemovitosti. Využít pochopitelně můžete novinové i plakátové inzerce, nejobsáhlejší a nejucelenější nabídka je však výlučně na internetu. Najděte si nějaký vhodný inzertní portál, na kterém budou uvedeny aktuální nabídky nemovitostí, a vyhledávání si usnadněte zadáním nejrůznějších podmínek. Má váš vysněný domek stát na okraji Prahy, sháníte menší rodinnou vilku? Chcete se vejít do půl druhého miliónu? Pak vám nic nebrání tyto podmínky zadat za pomocí filtrů a procházet pouze relevantní výsledky.

Co dál?

Pokud se vám nějaký dům zalíbí, není nic jednoduššího, než kontaktovat jeho majitele. Kontaktní informace (nejčastěji mobilní telefon nebo e-mailová adresa) jsou často uvedeny přímo u samotného inzerátu. Někde se ovšem můžete setkat také s kontaktním formulářem, který stačí vyplnit a odeslat majiteli. Dalším krokem je domluva osobní prohlídky. Na tuto prohlídku si připravte veškeré dotazy, které se dané nemovitosti týkají. Důkladně si projděte všechny pokoje, ale i přidružené prostory nemovitosti. Cokoli se vám zdá v nepořádku, ihned s majitelem prokonzultujte. Na pozdější stížnosti už by totiž nemusel být brán zřetel.

Chystám se podepsat kupní smlouvu

Po osobní prohlídce máte zpravidla dvě možnosti – buďto se poohlédnout po jiné nemovitosti, nebo se začít připravovat na stěhování. V případě možnosti č. 2 se však kromě jiného připravte také na značné papírování. V případě, že si nebudete vědět rady s kupní smlouvou nebo dalšími procesními záležitostmi, neváhejte požádat o pomoc odborníky z portálu Realitní revoluce. Bezplatně jsme pro vás připravili vzory nejčastějších smluv, ale i online právní poradnu. Máte-li jakýkoli dotaz ohledně koupě nebo prodeje nemovitostí, neváhejte nás kontaktovat!

Opravdu ušetřím, když koupím dům bez realitky?

V případě, že jste v samotném procesu koupě domu došli až do tohoto bodu, pak nám nezbývá nic jiného, než vám upřímně pogratulovat. Koupě nemovitosti je náročná nejen na čas, ale také na psychiku člověka. Hlavní je ovšem vydržet, načerpat maximum informací o dané problematice a mít za zády spolehlivého partnera, kterým může být právě portál Realitní revoluce. Koupi domu zvládnete i bez pomoci realitní kanceláře. Bude vás to sice stát dost sil a drahocenného času, na druhou stranu však ušetříte poměrně zajímavý finanční obnos. Provize realitním kancelářím totiž představují značné částky pohybující se v řádech desetitisíců. Finální odměna realitní kanceláří se zpravidla vypočítává z kupní ceny nemovitosti a činí obvykle 3 – 6 %. A to jsou rozhodně finanční prostředky, které se vyplatí ušetřit..

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.