Článek nejen pro mimopražské: bydlení v Praze bez realitky je možné

5. 9. 2014

Sen o vlastním bydlení má jistě každý z nás. Sazby hypoték jeho splnění značně nahrávají. Pokud si s myšlenkou na vlastní rodinný dům pohráváte také vy, jistě vás zaujmou následující řádky. Ty odborníci z inzertního portálu Realitní revoluce věnují zejména bydlení v Praze, které je možno zařídit i bez pomoci realitní kanceláře. Toto rozhodnutí má pochopitelně své výhody i nevýhody, o kterých bude informovat tento článek.

Bydlení v Praze

Jak na nové
bydlení bez realitní kanceláře?

Rozhodnete-li si vybírat nový dům nebo menší byt bez pomoci realitní kanceláře, vyčleňte si na tento proces značnou časovou rezervu. Nepočítejte s tím, že během jednoho týdne si nové bydlení vyberete, prohlédnete, zaplatíte a následně se do něj i nastěhujete. Jen samotný výběr vám zabere dost času. V první řadě je však nutno vědět, kde hledat. Pro potřeby zájemců o nové bydlení se nabízí hned několik variant. Buďto můžete domy a byty k prodeji hledat za pomocí novinové inzerce nebo na internetu. Druhá zmíněná možnost je pochopitelně efektivnější. Třeba na portálu Realitní revoluce stačí navolit své požadavky a parametry nového bydlení a procházet pouze relevantní výsledky, které budou odpovídat vašim představám. U každé nabídky vidíte kontakt přímo na majitele nemovitosti, se kterým je možno domluvit se na osobní prohlídce a dořešit s ním vše potřebné. Pokud se vám daná realita skutečně zalíbí, ale nevíte si rady s dokumenty, jejichž uzavření je pro koupi nezbytné, využijte naší právní poradny, kde vám poradí tým renomovaných právníků. Ačkoli je proces výběru nového bydlení bez pomoci realitní kanceláře poměrně zdlouhavý a náročný, vše máte výlučně ve svých rukou a ušetříte poměrně zajímavé finanční částky, které si ve formě provize účtují realitní kanceláře.

Jaké úskalí s sebou nese výběr bydlení bez realitky?

Jak již bylo výše zmíněno, tento proces je poměrně náročný na čas. Kromě toho se můžete během výběru a následné koupě dopustit několika zásadních chyb. Mezi ty patří například nedostatečná informovanost o dané nemovitosti. Někteří – nepříliš solidní prodejci totiž mohou vlastnit pouze určitou část domu nebo pozemku (například tehdy, jsou-li vlastníci manželé s nevypořádaným majetkem), ale zájemci o koupi nabízí dům či pozemek celý. Na nového majitele tak čeká množství komplikací, nesrovnalostí, dohadů a zejména papírování. Z tohoto důvodu se vždy informujte o skutečném vlastníkovi nemovitosti, ale i o věcných břemenech, případném zástavním právu, je-li na nemovitost uvaleno. Tyto informace naleznete v katastru nemovitostí, který je občanům zdarma k nahlédnutí na stránkách www.cuzk.cz. Pokud máte jakékoli dotazy nebo si s něčím nevíte rady, neváhejte nás kontaktovat. Jsme připraveni vám pomoci!

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.