Co byste měli vědět před pronájmem bytu v Ostravě

25. 6. 2014

Podle informací Českého statistického úřadu je zhruba jedna třetina všech bytů užívána na základě nájemní smlouvy. Důvody jsou vcelku pochopitelné – vysoká prvotní investice pro koupi bytu, obavy z budoucnosti, ale i trendy současnosti. Po bydlení ve vlastním rodinném domě je pronájem bytu druhou nejrozšířenější variantou bydlení v České republice. Pokud i vy zvažujete pronájem bytu třeba v našem třetím největším městě – Ostravě, pak jsou následující rady určeny právě vám!

Co byste měli vědět o pronajímaném bytu?

V případě, že vás zaujal některý z bytů k pronájmu na stránkách realitnirevoluce.cz, ještě před tím než začnete balit věci do krabic, si ujasněte několik zásadních otázek. Nejlépe uděláte, pokud pronajímatele kontaktujete prostřednictvím formuláře, který je u každé nabídky uveden. Po nastudování základních informací o dané nemovitosti si nechte všechny tyto informace majitelem bytu potvrdit. Ptejte se také na to, jaká je v místě dopravní obslužnost, co se nachází v okolí, kde je nejbližší mateřská, či základní škola, praktický lékař, ale i nemocnice nebo možnosti sportovního, či jiného vyžití.

V jakém stavu je byt a kdo budou vaši sousedé?

Pokud vám vyhovuje lokalita i cena pronájmu bytu v Ostravě, pak se domluvte na osobní prohlídce. Pečlivě celý byt projděte, vyzkoušejte všechny zásuvky, spotřebiče a případné vady nechte zapsat do speciálního předávacího protokolu. Prohlédněte si také společné prostory bytu i sklepy nebo další prostory, jsou-li součástí obytného domu. Zeptejte se pronajímatele na sousedy ve vašem okolí. Odborníci z inzertního portálu realitnirevoluce.cz radí zeptat se jednoduše na vše, co vás při prohlídce napadne a je k nastěhování do nového bytu nezbytné.

Co všechno je součástí nájmu?

Na stránkách realitnirevoluce.cz naleznete informace o měsíčním pronájmu i případných poplatcích. Od věci však nebude zeptat se při prohlídce samotného majitele, co všechno nájem + poplatky zahrnují. Pokud během prohlídky objevíte nějakou vadu, požadujte nápravu a slevu z nájemného. Ostatně jinou cenu pronájmu můžete vy sami pronajímateli navrhnout i na stránkách realitnirevoluce.cz. K tomu vám poslouží jednoduchý formulář, jehož vyplnění nezabere více, než pár minut.

Co když si nebudu vědět rady?

Pokud jste neshledali při prohlídce bytu žádné vady, byt vám vyhovuje, lokalita taktéž, můžete přistoupit k podpisu nájemní smlouvy. Odborníci zrealitnirevoluce.cz radí, abyste při podpisu byli maximálně vnímaví k obsahu smlouvy, protože i zde platí staré známé – Co je psáno, to je dáno. Pokud si s obsahem smlouvy nebudete vědět rady nebo budete potřebovat odbornou právní pomoc, neváhejte nás kontaktovat!

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.