Jak jednoduše prodat byt a koupit dům? Splňte si svůj sen bez obtíží a zbytečných komplikací – část I.

8. 9. 2015

lake-garda-948123_1280Každý z nás má své sny. Někdo se chce stát movitým podnikatelem, jiný sní o velké rodině. Řada z nás ovšem touží po vlastním rodinném domku. Je-li to i váš případ, poradíme vám, jak úspěšné prodat byt a svůj velký realitní sen si konečně splnit. Protože sazby hypotečních úvěrů již několik dlouhých měsíců boří svá historická minima, bylo by bláhové nevyužít rekordně nízkých sazeb s možností dlouhodobé fixace, které bankovní domy v současné chvíli nabízejí. Pojďme se společně s odborníky zportálu RealitníRevoluce.cz podívat, jak vlastně celý proces prodeje bytu a koupě nového domu probíhá a čemu byste měli věnovat svou pozornost.

Krok č. 1 – průzkum aktuální situace na trhu

Jako první si zjistěte, jaké nemovitosti jsou ve vašem okolí vlastně na prodej a kolik si za ně jejich majitelé účtují. Nastavení optimální ceny je totiž základem pozdějšího úspěchu i spokojenosti na obou stranách.

Krok č. 2 – připravte nemovitost k prodeji

Dalším neméně důležitým krokem je důkladná příprava nemovitosti k prodeji a osobním prohlídkám. Pokud se vám nechce provádět rozsáhlou a finančně nákladnou rekonstrukci, vsaďte alespoň na moderní metodu „homestaging“ a upravte interiér tak, aby se o něj potenciální zájemci poprali. Následně pořiďte dostatek
kvalitních fotek

, které nezapomeňte připojit k samotnému inzerátu.

Krok č. 3 – sepište poutavý inzerát

Že vám ve škole sloh příliš nešel? Maturitní práci jste obhájili pouze s odřenýma ušima a na další vaše literární pokusy raději není radno vzpomínat? Vezměte rozum do hrsti, otevřete internet, prostudujte návody na sepsání poutavého inzerátu a začněte tvořit! Nic nezkazíte, pokud inzerát pojmete netradiční nebo humornou formou. Snažte se čtenáře zaujmout a vybírejte pouze důležité fakta a informace.

Krok č. 4 – inzerujte tam, kde o vás stojí

Inzerujte na místech, kde se o vaší nabídce dozví pokud možno co největší počet potenciálních zájemců o koupi. Příkladem může být například portál RealitníRevoluce.cz, kde můžete již od 399 korun měsíčně inzerovat na více, než 60 nejvýznamnějších realitních portálech v České republice.

Krok č. 5 – kolotoč telefonátů a osobních prohlídek

Obrňte se trpělivostí a připravte se na to, že v první řadě vás budou kontaktovat zejména zástupci realitních kanceláří, kteří chtějí nemovitost dostat do své nabídky. Pokud nehodláte využívat jejich služeb, s díky je odmítněte a počkejte si na skutečně zájemce. Jakmile se opravdu ozvou, trpělivě odpovídejte na jednotlivé e-maily, SMSky, absolvujte schůzky a připravte si seznam nejčastějších otázek včetně relevantních odpovědí.

Krok č. 6 – sepsání neprůstřelné kupní smlouvy

Nemáte-li s prodejem nemovitosti žádné zkušenosti, vyplatí se kontaktovat odborníka či právního zástupce. Společnými silami připravte neprůstřelnou
kupní smlouvu a shromážděte veškeré dokumenty, které jsou nutné k následnému předání nemovitosti. Jakmile jsou dokumenty připraveny, proveďte přepis v katastru nemovitostía přijměte platbu.

Nyní se dostáváme k samotnému výběru a koupi rodinného domku. Protože je i tento proces poměrně zdlouhavý a v některých fázích komplikovaný, rozhodli jsme se mu věnovat samostatnou druhou část našeho článku.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.