Jak na liberecké reality bez realitky? Výhody a nevýhody uvnitř článku!

4. 7. 2014

Také v letošním roce se drží úrokové sazby hypoték poměrně nízko. Z tohoto důvodu se řada osob rozhoduje financovat koupi rodinného domu za pomocí hypotečního úvěru nebo si bere poměrně výhodné úvěry na bydlení. Je-li to i váš případ, pak se zajisté díváte ve svém okolí po nějaké vhodné realitě. Z tohoto důvodu budete dříve nebo později stát před nelehkou volbou – využít při hledání nového bydlení pomoci realitní kanceláře? Nebo si najít vysněný dům, či byt snů svépomocí? Odborníci z portálu Realitní revoluce pro vás sestavili praktický přehled výhod a nevýhod, které na vás čekají, rozhodnete-li se pro první nebo druhou zmíněnou možnost.

Kde hledat vysněné bydlení v Liberci?

Hledáte-li nové bydlení v Liberci, máte na výběr několik možností výběru. Mezi liberecké reality patří zpravidla jak rodinné domy a byty, tak i nezastavěné pozemky, případně komerční prostory nebo rekreační chaty a chalupy k pronájmu. Ať již toužíte po rodinném domku nebo si hledáte menší byt, či nějakou kancelář pro rozjezd svého podnikání, můžete hledat několika způsoby. Buďto vsadíte na klasickou a v dnešní době již poměrně zastaralou novinovou inzerci, nebo budete obcházet jednotlivé reality ve svém okolí, případně zvolíte metodu nejefektivnější a nové bydlení či místo k podnikání si najdete prostřednictvím internetu. Ať již zvolíte kteroukoli možnost, vždy budete volit mezi dvěma postupy: buďto zapojíte do vyhledávání realitní kancelář nebo se obejdete bez její pomoci. Pojďme se tedy nyní podívat, co radí odborníci z inzertního portálu Realitní revoluce.

Hledáme liberecké reality s realitní kanceláří

Zaměřme se nejprve na možnost pomoci ze strany realitní kanceláře. Tato varianta je zde připravena pro všechny, kteří postrádají čas a chtějí si celý proces hledání notně usnadnit a mít za zády realitní oborníky. Zástupci realitní kanceláře stačí nadiktovat své požadavky a tužby ohledně nového bydlení, stanovit si nějakou rozumnou cenovou hranici a vše ostatní nechat v koncepci realitní kanceláře. Realitní makléř vás bude pravidelně kontaktovat s aktuálními inzeráty a veškeré papírování, vyřizování a domlouvání schůzek bude pochopitelně plně v jeho režii. Vy tak ušetříte spoustu drahocenného času, který bude následně možno využít někde jinde a o to efektivněji. Nic však není zadarmo. Služby realitních kanceláří jsou vše, jen ne levné. Připravte si proto dostatečný finanční obnos, který bude nutno realitce zaplatit. Částka je nejčastěji stanovena určitou procentní sazbou, která se vypočítává z kupní ceny nemovitosti, či pozemku.

Vybíráme nové bydlení v Liberci svépomocí

Nyní se dostáváme k výběru vhodné liberecké reality bez realitky. Dle odborníků z inzertního portálu Realitní revoluce je vhodné držet se zásady, že to co zvládne zařídit realitka, to zvládne zařídit také každý zájemce o nové bydlení, který má alespoň trochu volného času. Hledání bydlení svépomocí je tedy pochopitelně nutno obětovat nějaký ten čas, nicméně na druhou stranu ušetříte poměrně značný finanční obnos, který bylo nutno zaplatit za služby realitní kanceláře. Mějte však na paměti, že koupě nového bytu či domu je nejen nákladnou, ale po právní stránce také poměrně komplikovanou záležitostí. K sepsání smlouvy si tedy pozvěte dobrého právníka, který se v této problematice orientuje. Využít však můžete také právních online služeb portálu Realitní revoluce.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.