Jak na prodej reality v Olomouci bez tučných provizí realitním kancelářím?

4. 7. 2014

Stojíte před rozhodnutím, které se týká prodeje vaší reality v okrese Olomouc? Přemýšlíte, zvažujete, kalkulujete a stále nevíte, zda se rozhodnout využít služeb realitních kanceláří nebo prodat byt, či dům „svépomocí“? Následující řádky jsou určeny všem, kteří se rozhodnou pro druhou zmíněnou možnost a služeb realitních kanceláří nevyužijí. Odborníci z inzertního portálu Realitní revoluce vám přinášejí praktické rady a tipy, jak na prodej reality v Olomouci bez realitky a zbytečných komplikací.

Nepodceňte důkladnou přípravu

Ještě před tím, než vypustíte do světa informaci o tom, že prodáváte svůj rodinný dům nebo byt, sesbírejte, pročtěte a zkompletujte veškeré dokumenty týkající se prodávané nemovitosti a jejich vlastnických práv. Připravte si zejména list dokládající vlastnická práva k prodávané nemovitosti, nabývací titul, snímek z katastrální mapy, případně další listiny, bez kterých se nový majitel jednoduše neobejde.

Vhodně nastavená cena dokáže zázraky

Je zcela pochopitelné, že na prodeji reality v olomouckém kraji budete chtít nějakou tu korunu vydělat. Přeci jen s největší pravděpodobností neprovádíte charitativní činnost a potřebujete nashromáždit finanční prostředky pro budoucí investice. Uvědomte si však, že pokud nastavíte kupní cenu prodávané nemovitosti příliš vysoko, spíše si uškodíte, nežli naopak. Proto raději zmapujte podobné reality ve svém okolí, případně zabrouzdejte na internetu a podívejte se, jak jsou ceny v okrese Olomouc nastaveny a dle toho postupujte při určování vlastní kupní ceny.

Výběr vhodného inzertního portálu je základ úspěchu

Ano, samozřejmě, že můžete prodejem reality zaúkolovat realitní kancelář ze svého okolí, v tom případě se však připravte na to, že budete muset ze své peněženky vytáhnout poměrně nemalý finanční obnos. Realitní kanceláře si totiž odměnu z prodané nemovitosti stanovují nejčastěji procentním podílem, který je vypočítán z kupní ceny nemovitosti. Výjimkou tak nejsou desetitisícové i vyšší provize realitkám. Chcete-li tedy ušetřit poměrně značnou částku, vložte svůj inzerát třeba na inzertní portál Realitní revoluce, díky kterému dáte o prodávané realitě vědět čtenářům 60 českých realitních serverů! U inzerátu bude navíc vždy uveden kontakt přímo na vás a naše služby inzerentům nabízíme již od 399 Kč měsíčně!

Od cíle jste pouze kousek

Ozval se vám zájemce o koupi vaší reality? Gratulujeme! S největší pravděpodobností se s ním dohodnete na osobní schůzce, na které budete odpovídat na nejrůznější otázky budoucího majitele nemovitosti. Pokud se oba shodnete na tom, že prodej dané nemovitosti pro vás bude přínosem, dejte si záležet na bezchybném sepsání smlouvy. Pokud se v právním prostředí příliš neorientujete, využijte právních služeb našeho portálu, kde vám ochotně poradí renomovaný právník. Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte nás kontaktovat nebo nahlédněte do naší poradny, kterou naleznete na stránkách Realitní revoluce.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.