Jak na pronájem bytu v Plzni bez realitky? Poradíme vám!

25. 6. 2014

Plánujete pronajmout volný byt v okrese Plzeň a obohatit tak rodinný rozpočet? Zároveň však nechcete platit nemalé provize realitním kancelářím? Pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám odborníci z inzertního portálu realitnirevoluce.cz poradí, jak na pronájem bytu v Plzni bez toho abyste museli využívat služeb realitních kanceláří.

Jakým způsobem budete byt pronajímat?

Jako první je nutno uvědomit si, jak vlastně budete samotnou nemovitost pronajímat. Pokud se jedná o realitu, v rámci které jsou jednotlivé pokoje (poskytující dostatečné soukromí) odděleny, je možno tyto pokoje pronajímat samostatně. Této nabídky využijí zejména mladí studenti nebo absolventi škol, kteří patří mezi poměrně spolehlivé nájemníky. V případě, že se rozhodnete pronajmout nemovitost jako celek, zřejmě budou výnosy z pronájmu nižší, nicméně méně bude také oprav, případných komplikací a administrativních úkonů s pronájmem bytu spojených.

Mějte přehled!

Dalším krokem je mapování terénu. Zmapujte byty v Plzni k pronájmu, které se nacházejí ve vašem okolí. Zjistěte, jak jsou nastaveny ceny, jak jednotlivé byty vypadají. Nebojte se osobních prohlídek a nechte se inspirovat! Jedině tak můžete dosáhnout optimální rovnováhy a nastavit cenu, která bude akceptovatelná jak pro vás, tak pro vaše budoucí nájemníky.

Nájemníky vybírejte pečlivě

Dejte si pozor na to, koho si do pronajímaného bytu nastěhujete. Ne každý nájemník je totiž spolehlivý a bezproblémový. Pokud si vyberete nesprávně, může se váš byt proměnit v kůlničku na dříví a o to určitě dvakrát nestojíte. Proto v první fázi zkoušejte nabídnout bytovou jednotku nebo jednotlivé pokoje svým známým a přátelům. Pokud nepochodíte, pak přichází v úvahu nabídnout byt na inzertních portálech, mezi které patří třeba také portál realitnirevoluce.cz.

Jak na smlouvy a další náležitosti?

Odborníci z portálu realitnirevoluce.cz radí uzavírat smlouvu o pronájmu vždy na dobu určitou. V případě, že vám bude nájemník vyhovovat, není nejmenší problém smlouvu kdykoli prodloužit. Výpověď z nájmu můžete dát nájemníkovi pouze z důvodů uvedených v zákoně, proto je vhodné uzavřít tento druh smlouvy a v případě jakýchkoli nesrovnalostí nebo problémů smlouvu dále neprodlužovat. V případě, že si nebudete vědět rady s uzavíráním smlouvy nebo budete mít s nájemníky jakýkoli problém, neváhejte nás kontaktovat nebo využijte právních služeb portálu realitnirevoluce.cz.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.