Kde hledat nabídky na dlouhodobý pronájem chalupy či rekreační chaty?

16. 4. 2015

Období letních měsíců, rekreace a odpočinku se již nezadržitelně blíží a to pro řadu z nás znamená shánění a vybírání letní dovolené. Pokud místo zahraničních destinací dáváte přednost spíše krásám České republiky, jistě máte svá oblíbená místečka, na něž se pravidelně vracíte. Na druhou stranu nám ovšem dáte stoprocentně za pravdu, že trávit týden či dva v hotelu v srdci Krušných Hor, Beskyd nebo Krkonoš, není tak úplně levnou záležitostí.

Chaty, chalupy

Dlouhodobý pronájem chalupy: výhodná investice?

Jezdíte-li na hory pravidelně a společně s vámi brázdí české vrcholky také skupina přátel, pak jsou právě vám určeny dlouhodobé pronájmy chat a rekreačních chalup, které vás mohou ve finále vyjít levněji, než klasické ubytování v horských hotelech a v některých případech můžete na pronájmu dokonce i trhnout nějakou tu korunu. Nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám odborníci zportálu Realitní revoluce prozradí, jakým způsobem na dlouhodobém pronájmu vydělat a kde na vás čekají ty nejatraktivnější nabídky.

Proč se vyplatí dlouhodobý pronájem?

Nejen, že můžete na chatu přijet prakticky kdykoli, ale také je možno část penzionu či horské chaty vyčlenit pro stejně nadšené turisty z okolí, jež zde mohou složit hlavu a pochutnat si třeba na domácích specialitách. Pokud se o dlouhodobé pronájmy již nějakou dobu zajímáte, jistě máte nějakou tu zkušenost s vedením a provozem rekreačního objektu a víte, na jaké nabídky turisté slyší a jaké služby naopak požadují za vynaložené peníze. Během hlavní sezóny se vám mohou náklady za pronájem zaplatit a ještě můžete nějakou tu korunu navíc vydělat.

Kde dlouhodobý pronájem chalupy hledat?

Zpravidla tou nejefektivnější a nejrychlejší cestou, je sázka na internetové vyhledávače. Zde stačí zadat několik málo klíčových slov, na základě kterých se před vámi rozevře bohatá nabídka portálů, které se zaměřují na prodej či pronájem různých typů nemovitostí. Nabídky pochopitelně mohou zahrnovat jak klasické byty a domy, tak firemní kanceláře a v neposlední řadě také rekreační chaty a objekty.

Pozor na výběr konkrétního portálu

Při vyhledávání zajisté narazíte na dva druhy inzertních portálů. Ty, které vlastní některá z realitních kanceláří a ty nezávislé, jež nejsou ve vlastnictví žádné z realitek operujících na našem trhu. O výhodách a nevýhodách koupě či pronájmu nemovitosti bez realitky jsme se v předchozích článcích zmiňovali již mnohokrát, i přesto nám to nedá a i zde zmíníme jeden ze zásadních rozdílů. Vybíráte-li nemovitost k prodeji či pronájmu na portálu, jehož vlastníkem je realitní kancelář, mějte na paměti, že do výsledné ceny se zaručeně promítne také provize, jíž si realitky účtují. Z tohoto důvodu vsaďte raději na nezávislé portály, mezi které patří například i Realitní revoluce, kde naleznete nespočet atraktivních nabídek z celé České republiky.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.