Praktický rádce a průvodce: jak na pronájem bytu bez realitky v Přerově?

17. 4. 2015

Vlastníte nemovitost v Přerově a hodláte ji v brzké době rekonstruovat a pronajmout? Chcete vydělat nějakou tu korunu a zhodnotit investované finance? Pak vás určitě bude zajímat, jak zajistit pronájem bytu bez realitky a to vše bez zbytečných průtahů, komplikací a k maximální spokojenosti obou zúčastněných stran. Ve spolupráci spředními odborníky na realitní trh jsme pro vás připravili stručného průvodce, díky kterému zvládnete celý proces bez ztráty pomyslné kytičky.

Zmapujte realitní trh

Základem úspěchu je důkladné zmapování realitního trhu. Zaměřte se na ceny pronájmů podobných bytů ve svém okolí a nastavte cenu tak, aby se pohybovala zhruba stejně jako u konkurence. Vždy pochopitelně záleží na tom, zda pronajímáte nově zrekonstruovaný nebo totálně vybydlený byt. V první zmíněné varia

Na poutavém inzerátu si dejte extra záležetntě bude měsíční pronájem pochopitelně vyšší než v případě druhé možnosti.

Dalším krokem je sepsání atraktivního inzerátu, po jehož přečtení se do vašeho bytu budou chtít zájemci okamžitě nastěhovat. Je nám zcela jasné, že vlohy pro psaní nemá každý, na druhou stranu však není od věci obsah inzerátu prokonzultovat s literárně nadaným jedincem nebo se nechat inspirovat nějakou zajímavou nabídkou na internetu. Při psaní ovšem mějte na paměti, že inzerát by měl obsahovat pouze pravdivé informace a údaje, žádné výmysly ani polopravdy.

Inzerujte tam, kde o vás stojí

Na veřejné poutače, billboardy nebo novinovou inzerci zapomeňte. Raději vsaďte na moderní způsob inzerce, který nabízí internetové prostředí. Zde se vyplatí najít si nějaký nezávislý realitní portál, na který svůj inzerát vložíte. Například na Realitní revoluci můžete inzerovat již od 399 korun měsíčně, přičemž se o vaší nabídce dozví čtenáři více, než 60 tuzemských inzertních serverů.

Kolotoč telefonátů a osobních prohlídek

V tomto kroku se připravte na neustále vyzvánějící telefon a žádosti o osobní prohlídku bytu. Obrňte se trpělivostí a na veškeré dotazy přívětivě odpovídejte. Během této fáze se bude nutno také rozhodnout, zda potenciálnímu zájemci o váš byt umožníte nahlásit si zde trvalý pobyt nebo nastěhování společně s domácím mazlíčkem. O těchto skutečnostech byste měli mít jasno ještě před tím, než byt k pronájmu nabídnete.

Podepisujeme smlouvu

Pokud si nevíte rady se sepsáním smlouvy nebo jejími náležitostmi, můžete se nechat inspirovat jednotlivými vzory, které jsou nabídnuty k bezplatnému stažení na stránkách Realitní revoluce. Máte-li jakýkoli dotaz nebo potřebujete odbornou radu, nahlédněte do naší poradny či si vyžádejte pomoc renomovaných právníků. Ačkoli může být proces pronájmu bytu bez realitky poměrně zdlouhavý, mějte na paměti, že jím ušetříte značné množství finančních prostředků.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.