Prodáte nemovitost bez realitky i v okrese Prostějov?

23. 11. 2014

Realitní trh je poměrně nestálý a obtížně předvídatelný. Ovšem reálná čísla posledních měsíců hovoří o mírném navýšení poptávek ze strany zájemců o koupi vlastní nemovitosti. Pokud stojíte na pomyslné opačné straně barikády, bydlíte v Prostějově a snažíte se svůj dům nebo byt udat potenciálním zájemcům, pak vás bude určitě zajímat, zda je k tomuto procesu nezbytné přizvat realitku nebo jej zvládnete sami. Odborníci z realitního portálu Realitní revoluce
vás upozorní na výhody i možné komplikace obou zmíněných variant.

Obrázek

Prodáváme nemovitost v okrese Prostějov s pomocí realitky

V první řadě se zaměřme na situaci, kdy se rozhodnete využít služeb realitních kanceláří. Těch je v Prostějově několik desítek a mohou vám nabídnout standardní služby, ale také služby tzv. „na klíč“ ušité vašim potřebám a požadavkům. Jak ale všichni víme, zadarmo ani kuře nehrabe a u realitek to platí dvojnásob. Za své služby si účtují poměrně značné provize, jež se odvíjí od odhadní nebo prodejní ceny nemovitosti. V zásadě tyto provize činí několik tisíců i desetitisíců korun, což rozhodně nepatří mezi zanedbatelné částky. Na druhou stranu je však nutné zmínit, že pomoc realitky se vám bude hodit v případě, kdy nedisponujete dostatkem času. Mějte však na paměti, že to, co zvládne realitka, zvládnete i vy sami a ještě zcela zdarma.

Jak na prodej nemovitosti v okrese Prostějov bez realitky?

Rozhodnete-li se pro prodej nemovitost v okrese Prostějov bez pomoci realitní kanceláře, pak je potřeba vyčlenit si na daný proces poměrně dostatečnou časovou rezervu. Mějte na paměti, že během prodeje nemovitosti se můžete potýkat s různými komplikacemi, počínaje malým zájmem ze strany zájemců o nové bydlení, přes nezbytné papírování, až po další úkony, jež je nutno provést bezprostředně po tom, co se vám podaří dům či byt úspěšně udat. Pojďme se nyní na celý proces podívat detailněji.

Kvalitní inzerát a místo pro inzerci je základ

V první řadě sepište poutavý inzerát, ve kterém detailně popíšete prodávanou nemovitost. Vsaďte na stručné, výstižné a hlavně pravdivé informace, stejně jako na dostatek autentických fotografií. Dalším krokem je zvolení vhodného inzertního portálu. Tím může být právě portál Realitní revoluce, díky kterému se o vaší nabídce dozví čtenáři více, než 60 předních českých portálů. Inzerce na tomto portálu se měsíčně pohybuje v řádech stokorun, což je konečná cena za všechny zajímavé výhody, jež inzercí na tomto portálu získáte.

Dávejte pozor na právní dokumenty

Pokud nemáte doposud žádné zkušenosti s prodejem nemovitosti, pak vám mohou vrásky na tváři přidělávat smlouvy a další právní dokumenty, jež jsou nezbytnou součástí celého procesu. Ovšem nezoufejte a raději využijte služeb, jež portál Realitní revoluce nabízí. Mezi tyto služby patří třeba možnost stáhnout si veškeré vzory smluv zcela ZDARMA nebo možnost využít právní pomoci renomovaných právníků a kanceláří, jež s portálem úzce spolupracují.

Nezapomeňte na zaplacení daní

Podařilo se vám nemovitost úspěšně udat i bez pomoci realitní kanceláře? Pak nám nezbývá nic jiného, než vám upřímně pogratulovat. Mějte však na paměti, že tímto pro vás celý proces ještě tak úplně neskončil. Posledním krokem je zaplacení daně z nabytí nemovitých věcí, což může být pro bývalé majitele nemovitosti krajně zavádějící. Tato daň činí 4 % z ceny nemovitosti, jež může být snížená o daňově uznatelné výdaje. Zaplatit ji musíte do dvou let příslušenému finančnímu úřadu.

Prodávali jste nemovitost v Prostějově bez realitky? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.