Pronájem bytu bez realitky v okrese Klatovy: 3 praktické rady pro vás

25. 2. 2015

Bydlíte v Klatovech, kde vlastníte jak rodinný domek, tak nově zrekonstruovaný byt. Ten do budoucna hodláte pronajímat studentům, mladým párům, rodinám nebo dalším zájemcům o komfortní bydlení. Ještě před tím, než se do samotného procesu pronájmu pustíte, vás ovšem sužuje palčivá otázka, která se týká pomoci ze strany realitní kanceláře. Zaměřit se na pronájem bytu bez realitky nebo raději požádat o její pomoc? Dilema, před kterým stojíte, je poměrně komplikované…

Klatovy

Pronájem bytu s pomocí realitní kanceláře nebo bez?

Pokud se vrhnete do procesu pronájmu bytu na vlastní pěst, můžete ušetřit zajímavé finanční částky. Požádáte-li o pomoc realitní kancelář, nemusíte se takřka o nic starat. Co je pro vás přednější? Ušetřené náklady nebo pohodlí? Pojďme se blíže zaměřit na první variantu a zkusme společnými silami zajistit pronájem bytu bez realitky v okrese Klatovy. Jak na to, vám poradí odborníci z inzertního portálu Realitní revoluce, kteří si pro vás připravili 3 praktické rady a tipy!

Rada č. 1: Dobrý inzerát dokáže zázraky

Vše stojí a padá na vašem inzerátu a jeho obsahu. Při psaní se věnujte důležitým informacím i méně důležitým detailům. Nic si zbytečně nepřikrášlujte ani nevymýšlejte. Pravda totiž dříve nebo později vždycky vyjde najevo. Při popisu pronajímaného bytu nezapomeňte ani na jeho společné prostory nebo okolí domu, ve kterém je byt situován. Mějte na paměti, že drtivá většina zájemců o nové bydlení se rozhodujte na základě fotek, proto by kvalitní fotografie neměly u vašeho inzerátu za žádných okolností chybět.

Rada č. 2: Inzerujte tam, kde o vás stojí!

Zapomeňte na veřejné poutače nebo novinovou inzerci. Zde se o vašem inzerátu dozví jen malá hrstka obyvatel Klatov. Raději vsaďte na internet a online inzerci. Třeba na portálu Realitní revoluce se o vašem záměru dozví čtenáři více, než 60 inzertních portálů! A to rozhodně není málo! Jakmile svůj inzerát uveřejníte, připravte se na neustále vyzvánějící telefon, nejrůznější druhy dotazů a žádosti o osobní prohlídku. Obrňte se trpělivostí a ochotně se potenciálním zájemcům věnujte.

Rada č. 3: vyjasněte si vše potřebné

Ještě před tím, než do svého bytu necháte nového nájemníka nastěhovat, vyjasněte si, zda si zde může nahlásit trvalý pobyt, přivést domácího mazlíčka nebo se v interiéru oddávat své vášni s názvem „cigareta“. Ačkoli se tyto maličkosti nezdají jako důležitá témata k diskuzi, později právě kvůli domácím mazlíčkům, cigaretám nebo exekutorům, kteří si nárokují váš byt, vzniká mnoho dalších nepříjemností, hádek a komplikací.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.