Pronájem bytu v Kroměříži: na co si dávat pozor?

17. 4. 2015

K pronájmům bytu se váže řada vtipných, ale zejména pak těch hrůzostrašných historek. Ať již stojíte na jedné či druhé straně pomyslné barikády a jste v pozici pronajímatele či nájemce, mějte na paměti, že v případě pronájmů bytů platí zcela jiná pravidla, než u bytu v osobním vlastnictví. Pojďme se podívat, na co se zaměřit v případě, že
byt v Kroměříži pronajímáte
nebo se zde do pronajatého bytu chcete v brzké době nastěhovat.
Odborníci z portálu Realitní revoluce
vám prozradí, co v žádném případě neopomenout a jak se vyhnout závažným problémům a komplikacím.

Chci se nastěhovat do pronájmu v Kroměříži

Ještě před tím, než podepíšete nájemní smlouvu a přestěhujete se do nového bytu, se vyplatí zaměřit na několik skutečností. Ať již je pronajímatel sebevíc příjemný a sympatický, v procesu pronájmu se nevyplatí ponechávat nic náhodě. Vaší pozornosti by neměl ujít zejména katastr nemovitostí, v němž se zaměřte na informace týkající se skutečného vlastníka pronajímané nemovitosti.

Pozor na majitele nemovitosti i věcná břemena

Je majitelem bytu osoba, se kterou skutečně jednáte? Nejedná se o rozvedeného manžela či manželku, která ve své podstatě nemůže majetek, jenž spadal do společného vlastníku manželů, dále pronajímat? A není náhodou byt, dům nebo pozemek zatížen nějakým věcným břemenem? Na jednu stranu úsměvná, na druhou však ne příliš příjemná historka se váže k domům s věcným břemenem, v nichž má „dožít“ některý z členů rodiny. Tuto skutečnost vám může nesolidní vlastník zamlčet a po nastěhování vás tak může čekat nepříjemný šok. Máte-li podezření na nekalé jednání či praktiky, vyplatí se od pronájmu odstoupit byť by byl sebevíce výhodný.

Chci byt v Kroměříži pronajmout

Nyní se dostáváme k situaci, kdy hodláte byt pronajímat. I v takovém případě se totiž můžete potýkat s řadou komplikací a rizik. Aby bylo vaše snažení úspěšné, měli byste sepsat poutavý inzerát, který vložíte na místo, kde se o něm dozví co nejvíce potenciálních zákazníků. Nejefektivnější je v tomto ohledu internetová inzerce, například na portálu Realitní revoluce. Základem úspěchu je vhodně nastavená cena. Aby se vám ji podařilo správně nastavit, zjistěte, jak se pohybují ceny pronájmů ve vašem okolí.

Pozor na zájemce o pronájem

Při výběru vhodného nájemníka se mějte na pozoru více, než obvykle. Určitě totiž nechcete, aby vám nový nájemník byt vybílil nebo vám jeho zařízení žlutými samolepkami polepili exekutoři. V takovém případě se vyplatí stanovit jasná a ve smlouvě ukotvená pravidla. Obáváte-li se exekucí, neumožňujte nájemníkům trvalý pobyt nahlášený v příslušném bytě. Máte-li strach ze zničení mobiliáře bytu, pak zvažte, zda se sem nájemník může přestěhovat s domácím mazlíčkem nebo svou velkou vášní pro cigarety. Pokud máte k procesu pronájmu jakýkoli dotaz, vyplatí se kontaktovat odborníky, kteří jsou zde připraveni k tomu, aby vám pomohli.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.