Pronájem chaty: opravdu se vyplatí?

25. 3. 2015

Dobrý přivýdělek nebo zbytečná starost navíc? Tyto otázky si zajisté pokládají majitelé rekreačních chat, kteří uvažují o jejich pronájmu. Patříte-li do této skupiny a přemýšlíte, zda svou nemovitost pronajímat cizím osobám toužících po relaxaci a odpočinku, pak jsou následující řádky určeny právě vám. Ve spolupráci s odborníky z portálu Realitní revoluce vám prozradíme, zda se pronájem chaty opravdu vyplatí či nikoli. Na závěr navíc doplníme pár rad a tipů, jak pronájem zajistit svépomocí a bez účasti realitní kanceláře.

Důvody, proč chatu pronajímat

Pokud vás již trávení dovolených a volných víkendů na stále stejném místě neláká, dříve nebo později chatu upozadíte a budete hledat jiná – atraktivnější místa. To ovšem neznamená, že byste měli ihned uvažovat o jejím prodeji. Nevyužívanou nemovitost můžete nabídnout k rekreaci a odpočinku ostatním, což povede kzajímavému přivýdělku, jenž může pokrýt náklady na pravidelnou údržbu rekreačního objektu, které byste za jiných okolností museli platit z vlastní kapsy.

pronájem chaty

Každá mince má dvě strany

Při pronájmu chaty ovšem existují jistá rizika, se kterými je nutno počítat. Vlastníte-li historický objekt či rodinnou haciendu, jenž se předává z generace na generaci, jistě pro vás má tato nemovitost nevyčíslitelnou hodnotu. V takovém případě budete k pronájmu s největší pravděpodobností značně skeptičtí. Pokud se pro něj i přesto rozhodnete, nájemníky vybírejte pečlivě a obezřetně.

S realitkou nebo bez?

Dalším dilematem, před které budete dříve či později postaveni, je možnost využití pomoci realitní kanceláře nebo zajištění pronájmu svépomoci. Nemáte-li peněz nazbyt, pak realitku vyřaďte ze hry. To, co zvládnou její zástupci, totiž hravě zvládnete i vy. Vyčleňte si dostatek času, najděte si vhodný realitní portál, na němž se o pronajímané nemovitosti dozví pokud možno co nejvíce osob, a sepište poutavý inzerát, který doplníte o atraktivní fotografie.

O jaké lokality je největší zájem?

Na závěr doplníme seznam lokalit, v nichž chtějí lidé relaxovat nejčastěji. Během letních měsíců se jedná zejména o Krkonoše, Šumavu, Český ráj, ale i Jižní Čechy nebo velmi oblíbenou Jižní Moravu. Vlastníte-li chatu či jiný rekreační objekt blízko přehrad na řece Vltavě, vaše šance na úspěšný pronájem chaty jsou taktéž velmi vysoké. V zimě mají turisté největší zájem o chaty vKrkonoších, Jeseníkách, Vysokých a Nízkých Tatrách, ale i na Šumavě nebo vOrlických horách. Velké oblibě se těší také Beskydy nebo naši slovenští sousedé.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.