Sháním dlouhodobý pronájem bytu v Praze. Kde uspěji?

17. 4. 2015

Nemáte dostatek finančních prostředků k financování vlastního bydlení? Ani se nechcete zadlužovat na dlouhé roky a brát si hypotéku na vysněný baráček? Nebo je snad důvod, proč se poohlížíte po bytech k pronájmu zcela jiný? Ať tak či tak, jistě vás bude zajímat, kde jsou vaše šance na nalezení vhodného bytu, v němž byste našli svůj nový domov, nejvyšší. Ve spolupráci s odborníky na slovo vzatými jsme pro vás připravili tento krátký přehled, v němž vám poradíme, kde na vás čeká ta nejbohatší nabídka dlouhodobých pronájmů z Prahy, Ostravy, Brna i dalších českých měst.

praha

Venkovní poutače nebo snad novinová inzerce? NE!

Dříve jste mohli najít nabídky bytů k pronájmu vylepené různě po veřejných poutačích, billboardech a dalších venkovních plochách. Dnes již tento způsob inzerce ustupuje do pozadí, protože je nejen značně neefektivní, ale také by vás za takové polepování veřejného prostranství mohli strážci zákona nepříjemně popotahovat. Ani sázka na novinovou inzerci není příliš efektivní. Řada zájemců o nové bydlení proto spoléhá na moderní způsoby hledání.

Nejbohatší nabídka dlouhodobých pronájmů? Na internetu!

Ano tušíte správně, nejvíce nabídek krátkodobých i dlouhodobých pronájmů v Praze a dalších měst na vás čeká na internetu. Při výběru vhodného inzertního portálu ovšem sázejte spíše na ty, které nespolupracují s realitními kancelářemi a jednotlivými makléři. Jelikož si realitky za své služby účtují poměrně nemalé provize, může se jejich výše promítnout do finální ceny pronájmů. Jedním z nezávislých inzertních portálů je také Realitní revoluce, kde naleznete denně ty nejčerstvější nabídky z celé České republiky.

Vybíráme byt k pronájmu snadno a bez zbytečných průtahů

Jelikož je nabídka dlouhodobých pronájmů v Praze vskutku velmi obsáhlá a bohatá, pro efektivnější vyhledávání je vhodné využít filtrů, díky kterým si můžete nastavit přesné parametry toho, jak by měl váš nový byt vypadat. Kromě lokality si navolíte také jeho velikost a dispozice, ale třeba i vybavenost nebo maximální výši pronájmu.

Jak se domluvit na dlouhodobém pronájmu?

Drtivá většina majitelů nemovitostí vám zřejmě sama od sebe dlouhodobý pronájem nenabídne. Zpravidla podepíšete smlouvu na půl roku nebo rok. Po uplynutí této lhůty ovšem můžete požádat o její prodloužení. Pokud nemáte s majitelem nemovitosti žádný zásadní spor, neměl by být s dlouhodobým pronájmem sebemenší problém.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.