Šumperk z hlediska realitek. Vyplatí se koupě nebo prodej nemovitosti s jejich pomocí?

23. 10. 2014

Obrázek

V Šumperku působí několik desítek realitních kanceláří, které nabízejí své služby v oblasti nákupu a prodeje nemovitostí. V případě, že i vy zde plánujete v budoucnu bydlet, a proto sháníte nějaký volný byt či rodinný domek, nebo naopak stojíte na pomyslné „druhé straně barikády“ a snažíte se byt anebo domek prodat, pak jistě zvažujete, zda oslovit realitní kancelář nebo celý proces zvládnout svépomocí. Na následujících řádcích vás seznámíme s výhodami a nevýhodami, které jsou spojeny s realitkami v okrese Šumperk při prodeji nebo nákupu nemovitostí.

V tomto případě je oslovení realitních kanceláří takřka zbytečné. V oblasti nákupu nemovitostí vám pochopitelně realitky v Šumperku, stejně jako kdekoli jinde po republice, nabídnou své specifické služby „na klíč“ ušité vašim specifickým potřebám a požadavkům. Ovšem při hledání nového bydlení vám nijak zásadně nepomůžou. Mohou vám pochopitelně vyhledat nemovitosti, které budou odpovídat vašim představám, domluví za vás osobní prohlídku nemovitosti přímo s jejím majitelem, případně mohou zkontrolovat veškeré důležité dokumenty z hlediska formální a obsahové správnosti. Ovšem to zvládnete i sami, bez pomocí realitky. Navíc tyto služby nejsou nikterak levné. Proč tedy vyhazovat zbytečné finanční prostředky, které mohou v budoucnu pochybět? V tomto případě je tedy jednoznačně efektivnější hledat nové bydlení svépomocí, bez spolupráce s realitní kanceláří.

Prodávám nemovitost v Šumperku

Zde je situace o něco komplikovanější. Pokud se na realitním trhu příliš neorientujete, nevíte, co všechno je nutné vyřídit před prodejem nemovitosti, ani to, kde dát o nabídce vědět pokud možno co nejširšímu okruhu čtenářů, pak můžete o využití služeb realitek vážně uvažovat. Realitky se většinou postarají o celý proces prodeje, odpovídají na dotazy zájemců o koupi domu či bytu, sepisují smlouvy nezbytné k přepsání nemovitosti na nového majitele – zkrátka zajišťují vše do posledního detailu. Ovšem i zde je nutno zmínit, že to, co zvládne realitka, to hravě zvládnete i vy. Sepište poutavý inzerát, ve kterém uvedete všechny důležité informace, připojte pár autentických (nijak neupravených fotografií) a celou nabídku vložte třeba na stránky inzertního portálu Realitní revoluce, kde můžete inzerovat již za několik desítek korun měsíčně, přičemž se o vaší nabídce dozví čtenáři více, než 60 největších inzertních portálů v Česku. V případě, že si nebudete vědět rady s nějakou smlouvou nebo jiným dokumentem, který je součástí procesu prodeje, pak se můžete nechat inspirovat našimi vzory smluv nebo využít online právních a advokátních služeb, které jsou součástí našeho portálu. Věřte, že samotný proces koupě ani prodeje nemovitostí není tak složitý, jak se na první pohled může zdát.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.