Většinu nemovitostí koupí někdo z vašeho okolí: 5 tipů, jak toho využít

11. 11. 2015

plotVíte, že většinu prodávaných nemovitostí koupí někdo z okolí? Důvodů, proč to tak je, existuje hned několik. Nejen, že kupec přesně ví, jaká je občanská vybavenost a dopravní dostupnost dané lokality, také má poměrně ucelený přehled o tom, kdo v dané nemovitosti bydlel a v jakém stavu ji nabízí k prodeji. Pokud jste v roli prodávajícího, pak jsou následující řádky určeny právě vám! Prozradíme vám totiž několik tipů, jak zvýšit šance na úspěšný prodej nemovitosti.

1.Plachty a cedule nejen v amerických filmechprodáno

S cedulí „Na prodej“ se většinou setkáváme v amerických či anglických filmech. Málokdo ovšem ví, že tento účinný nástroj může využít i u nás. Jestliže nemáte vztah k rukodělným činnostem ani truhlařině a zároveň nemáte prostředky k tomu, abyste si ceduli nechali vyrobit, můžete využít cenově dostupnější variantu, kterou jsou reklamní plachty. Plachtu 2×1 metr pořídíte již za 400 Kč ‑ a to včetně poštovného! Prodáváte-li dům, plachtu jednoduše umístíte na plot nebo fasádu domu. Ovšem tento propagační nástroj nemusíte využít pouze při prodeji domu. Stejně účinně můžete upozornit také na byt k prodeji, který je součástí panelového domu. Plakát můžeme vyvěsit nejen do okna, ale také na balkon. Pokud se domluvíte s vlastníkem panelového domu, můžete plakát vyvěsit i na fasádu. Mějte také na paměti, že jak ceduli, tak plachu byste měli kromě spojení „Na prodej“ opatřit také dodatkem „přímo od majitele“.

2.Využijte sousedské „šuškandy“šeptání

Řada lidí se snaží prodej domu před svými sousedy ututlat. To proto, aby se nedostali tzv. „do řečí“. Málokdo si ovšem uvědomuje, že právě sousedská šuškanda je perfektním propagačním nástrojem. Nebojte se před svými známými či přáteli zmínit o tom, že prodáváte nemovitost. Hoďte za hlavu myšlenky na to, co si o vás řeknou, raději jim buďte vděční, že tuto informaci šíří dál. Vsadit můžete i na jistou bulvárnost sdělení, jíž podpoříte nějakou tou pikantní historkou (nový vztah, perfektně placená práce v jiném kraji apod.), která vás donutila přestěhovat se. Věřte, že v takovém případě se informace rozšíří doslova raketovou rychlostí. A s bývalými sousedy se třeba již nikdy nemusíte setkat. A co je na tom všem nejlepší? Že takhle forma propagace je úplně zadarmo!

3.Natiskněte letáčky

Další formou propagace mohou být informační a propagační letáčky, které vylepíte na místa k tomu určená, rozdáte do místních obchodů nebo je můžete naházet do schránek ve svém okolí. Protože se však v tomto případě jedná zejména o nástroj, který používají realitní kanceláře, opět nezapomeňte na informaci, že nemovitost je prodávána přímo majitelem. Při výrobě a tisku letáčků se nesnažte ušetřit každou korunu. Chcete-li, aby letáček opravdu zaujal, dejte si záležet nejen na jeho obsahové, ale zejména vizuální stránce. Vedle nešlápnete ani tehdy, okořeníte-li inzerát špetkou humoru. Abyste zvýšili potenciál letáčků, pracujte s příběhem. Řekněte lidem, proč dům či byt prodáváte a zmiňte se o výhodách dané nemovitosti i lokality. Protože na inzeráty v drtivé většině odpovídají realitní kanceláře, je dobré uvádět informaci o tom, že o nabídky makléřů a realitek nemáte zájem.

4.Nabídněte provizi a inzerujte na internetu

Jedním z posledních triků, o nichž se v dnešním článku zmíníme, je nabídnutí provize za doporučení. Protože si realitní kanceláře účtují provize ve výši 3 až 5 procent, nabídněte tomu, kdo vám doporučí kupce, odměnu ve výši nějaké té tisícikoruny. Také tuto informaci můžete zmínit na letáčcích nebo nechat natisknout speciální vizitky, které mohou lidé rozdat svým známým a přátelům. V závěru doporučíme také sdílení na sociálních sítích a klasickou formu propagace, kterou je vložení inzerátu na internetové servery. Při vkládání nezapomínejte na klíčová slova, která by měla být tvořena místními názvy. Zkusit štěstí můžete i v tištěných inzertních novinách, které ovšem účinně vytlačuje internetová inzerce.

Sociální sítě jsou jedním z nejúčinnějších propagačních nástrojů současnosti! Sdílejte proto náš článek svým známým či přátelům a inspirujte je!

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.