Vsaďte na pronájem nemovitosti bez realitky a ušetřete zajímavé finanční částky

12. 2. 2015

Investovali jste do starší nemovitosti, kterou jste následně zrekonstruovali a moderně vybavili? To vše jste dělali výlučně za účelem zisku a nyní se proto chystáte nemovitost pronajmout? Pokud jste na některou z výše uvedených otázek odpověděli kladně, pak
nepřestávejte číst následující řádky
. Odborníci
z portálu Realitní revoluce
vám totiž prozradí, jak
nemovitost pronajmout s co nejvyšším výdělkem
.

pronájem nemovitosti

Realitka: pronájem se vám značně prodraží

Asi každého, kdo hodlá svou nemovitosti pronajmout, v prvopočátku napadne, zda v této souvislosti neoslovit realitní kancelář. Zkušená a solidní realitka si celý proces vezme „pod svá křídla“, sepíše za vás poutavý inzerát, vloží jej na nejrůznější inzertní portály a postará se také o osobní schůzky s potenciálními zájemci. Vy následně podepíšete nájemní smlouvu a pak již budete pouze vydělávat. Nezní to jako sen? Bohužel, tak jednoduché to nebude. Realitní kanceláře si totiž za své – více či méně profesionální služby – účtují nemalé provize a vám se tak může pronájem nemovitosti řádně prodražit.

Nejvýhodnější varianta: pronájem nemovitosti bez realitky

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že obrátit se v procesu pronájmu nemovitosti na realitní kancelář, není tak výhodné, jak se může na první pohled zdát. Proto je lepší zajistit pronájem bytu svépomocí, což není nic složitého. Stačí sepsat poutavý inzerát, vyvěsit ho na některý z realitních portálů a čekat na potenciální zájemce, kteří budou mít zajisté zájem o osobní prohlídku pronajímané nemovitosti.

Píšeme inzerát: pár rad do začátku

V první řadě je důležité sepsat poutavý inzerát, jenž na první pohled zaujme široký okruh čtenářů. Informace o pronajímané nemovitosti si nikterak nepřikrášlujte a zájemcům o nové bydlení v žádném případě nelžete. Dříve nebo později by totiž vaši lež prokoukli, což by na vás nevrhalo zrovna dvakrát dobré světlo. K inzerátu připojte kvalitní fotografie objektu, ve kterém byt pronajímáte, ale i fotky samotného bytu a jeho jednotlivých místností. I zde platí, že fotografie byste neměli nijak zvláště upravovat a vsadit pouze na jejich přirozenou podobu.

Inzerujeme: jedině na internetu

Jakmile budete mít inzerát sepsaný, umístěte jej na nějaký internetový inzertní portál, který nevlastní realitní kancelář. Ideální volbou je například portál Realitní revoluce, na němž se váš inzerát dostane ke čtenářům 60 největších realitních serverů! A zájemci na sebe v takovém případě nenechají dlouho čekat. Připravte se na kolotoč telefonátů, emailů, ale i osobních prohlídek. Obrňte se trpělivostí a nové nájemníky pečlivě vybírejte.

Nájemní smlouva: jde to i bez drahého právníka

Nevíte, jak sepsat nájemní smlouvu? Nejste si jistí jejími obsahovými nebo formálními náležitostmi? Neutrácejte zbytečné prostředky za drahé právníky, raději zamiřte opět na Realitní revoluci, kde je pro vás připraveno velké množství vzorových smluv, které si můžete stáhnout zcela zdarma. Věříme, že budete v procesu pronájmu nemovitosti úspěšní a ke zdárnému konci jej dotáhnete i bez pomoci realitní kanceláře.

Podobné články

Napsat komentář

Kontrolní text

Inzertujte nemovitosti hned na 60 serverech! Získáte zájemce rychleji.

Inzerovat Stačí kliknout a vložit inzerát, o zbytek se postaráme.